Tego jeszcze nie było! W Święta temperatura sięgnie nawet…

Święta

Święta Bożego Narodzenia 2019 zbliżają się wielkimi krokami. Najnowsza prognoza pogody wskazuje na to, że ochłodzenie przyjdzie dopiero po świętach. Wszystko za sprawą arktycznego powietrza, które napłynie do Polski przed końcem roku.

Wszystko wskazuje, na to, że pogoda w tegoroczne święta Bożego Narodzenia będzie wyjątkowo ciepła jak na grudzień. Jak podaje stacja TVN Meteo, w poniedziałek będzie do 7 stopni, a w Wigilię do 8. Pierwszego i drugiego dnia świąt temperatura się nieco obniży i wyniesie od 3 do 6, 7 stopni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Hanna Lis komentuje zdjęcie Tomasza Lisa! Takich słów NIKT się nie spodziewał!

 

Większe ochłodzenie może przyjść wraz z końcem roku.

„Wtedy chwyci lekki mróz i w ciągu dnia na wschodzie, na północy kraju oraz w górach będzie ujemna temperatura, do -2 stopni” – informuje TVN Meteo

 

Na zachodzie Polski będzie kilka stopni powyżej zera. Jednak potem znowu wszystko się zmieni. Już 1 stycznia do Polski napłynie atlantyckie ciepło, a temperatura na termometrach znów skoczy. Będzie od około zera stopni na wschodzie do 5-6 na zachodzie Polski.

 

Natomiast w polskich górach pogoda jest zdecydowanie świąteczna. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w Tatrach. Obowiązują tam ostrzeżenia drugiego stopnia. Możliwe, że pokrywa śnieżna osiągnie aż od 25 do 35 cm. Co więcej na zachodzie i północnym wschodzie Polski pojawiły się ostrzeżenia ws. mgieł, a na południowym wschodzie – opady deszczu. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy.

 

źródło: tvn meteo, fot. unsplash  

Komentarze