Ten polityk cieszy się największym zaufaniem! Sondaż nie pozostawia złudzeń

Ten polityk cieszy się największym zaufaniem! Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń.

 

Ten polityk cieszy się największym zaufaniem! Prezydent, premier oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości to politycy z największym poparciem społecznym w Polsce.

 

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie Onetu.

 

 

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński to politycy cieszący się największym zaufaniem wśród wyborców. Po spadających notowaniach w styczniu prezydent Polski może liczyć na wynik 47,7 proc., co stanowi wzrost o 6,1 pkt proc. Premiera darzy zaś zaufaniem około 43,2 proc. (+3,2 pkt proc.). Jak wygląda sytuacja w przypadku Jarosława Kaczyńskiego? Wielu osobom może się to wydać zaskakujące, jednak polityk ma zaufanie aż 34,2 proc. Polaków.

 

 

Można założyć, że nieustępliwość polityków obozu rządzącego w sprawie kontynuowania zmian w sądownictwie jednak służy ich wizerunkowi. Podobnie zyskuje marszałek Senatu, który był głównym aktorem części procesu legislacyjnego w kierowanej przez niego izbie wyższej parlamentu – tłumaczył w rozmowie z dziennikarzami Onetu przedstawiciel Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych, Marcin Duma. 

 

Tuż za podium znalazł się prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Może liczyć na 33,3 proc. zaufania Polaków (wzrost o +1,4 pkt proc.). Kolejne miejsce zajmują Robert Biedroń (32,3 proc.) i Zbigniew Ziobro (31,3 proc.)

Okazuje się, że Polacy niechętnie ufają Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Kandydatka Platformy Obywatelskiej, która startuje w wyborach prezydenckich, znalazła się dopiero na dziewiątym miejscu rankingu. Cieszy się 29,6 proc. zaufania Polaków. To spadek aż o 5 procent!

 

Małgorzata Kidawa-Błońska traci sympatię Polaków, co można wiązać z podkreślaniem błędów i wpadek kampanijnych przez jej rywali. Podobnie słabnie entuzjazm wokół Szymona Hołowni – tłumaczy szef pracowni IBRiS Marcin Duma.

 

Zdjęcie: Youtube

Sprawdź:Jest diagnoza Polaków, którzy przyjechali z Wuhan! Okazało się, że…

Źródło: Instytut Badań Rynkowych i Społecznych

Komentarze