To nie żart. Powstał banknot o wartości… 0 EURO!

Niemożliwe stało się możliwe – na rynku pojawił się banknot 0 euro. Jednak cena takiego niepozornego papierka znacznie przewyższa jego wartość. 

Pierwszy raz wyemitowano je cztery lata temu we Francji. W późniejszym czasie pojawiły się w całej Europie, zatem teraz czas na Polskę. Jego oficjalna nazwa to 0 Euro Souvenir, a pochodzi on z francuskiej drukarni papierów wartościowych Oberthur. Ten rzadki okaz jest wykonany w stu procentach z papieru stosowanego do regularnych banknotów. Oprócz tego posiada wszelkie standardowe zabezpieczenia, czyli mikrodruk, hologram, znaki wodne, elementy ochronne UV i wszystkie pozostałe, które widujemy na obiegowych pieniądzach. Już niedługo banknoty będą dostępne w Warszawie. Należy się jednak przygotować na ich zakup, gdyż wbrew pozorom nie zdobędziemy ich za darmo…

Kolekcjonerzy z pewnością już zacierają ręce. Już niedługo będą mogli zawalczyć o nowy łup w swojej kolekcji. Gdzie będzie można go zdobyć? Otóż 24 listopada odbędzie się Warszawska Giełda Kolekcjonerska i to właśnie tam będą czekać owe banknoty.

Radzimy jednak zabrać ze sobą nieco gotówki, gdyż rzadki okaz będzie trochę kosztował, tak samo jak wejście na imprezę. Banknot 0 euro wyceniono na 15 zł, zaś wstęp na giełdę to koszt od 8 do 25 złotych. Warszawska Giełda Kolekcjonerska odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Centrum Rekreacyjno – Sportowym Dzielnicy Bielany. Sprzedaż rozpocznie się od godziny 10:00. 

Na polskim zero euro widnieje Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta. Ilość banknotów jest ograniczona do pięciu tysięcy egzemplarzy.

 

Komentarze