To pytanie z milionerów rozkłada na łopatki! Znasz odpowiedź?

pytanie

W milionerach na wysokości walki o 125 tysięcy złotych padło pytanie, które wymaga znajomości historii! Czy znałbyś na nie odpowiedź?

Polski teleturniej Milionerzy możemy śledzić na kanale TVN , a prowadzącym jest Hubert Urbański. Program ten to odzwierciedlenie brytyjskiej produkcji  „Who Wants to Be a Millionaire”? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju.

 

Polskich milionerów mieliśmy okazję gościć w następujących odcinkach: 662 odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823 odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927 odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka.

Z teleturniejem „Milionerzy” na dobre utożsamił się Hubert Urbański, który prowadzi teleturniej od początku jego powstania.

 

Tym razem w odcinku z 19 lutego Hubert Urbański przeczytał dosyć ciężkie pytanie.

 

Oto one:

Którzy z wymienionych 20 lipca 1969 roku chodzili po księżycu?

 

A.Aldrin i Collins

 

B.Armstrong i Aldrin

 

C.Armstrong i Collins

 

D.Gagarin i Leonow

 

Uczestniczka początkowo chciała zaryzykować i od razu odpowiedzieć zgodnie z pierwszą myślą, jednak po chwili zawahania zdecydowała się na koło ratunkowe 50 na 50. Po tym jak komputer wyeliminował dwie błędne odpowiedzi, uczestniczka Milionerów wybrała odpowiedź B, która była oczywiście odpowiedzią poprawną. 

 

Astronauci Neil Armstrong i Edwin Aldrin wylądowali na Księżycu 20 lipca 1969 roku. Wkrótce Neil Armstrong przekazał Ziemi radosną wiadomość – „Orzeł wylądował”.

 

Czy znałbyś odpowiedź na to pytanie?

 

 

ZOBACZ TEŻ:Jest diagnoza Polaków, którzy przyjechali z Wuhan! Okazało się, że…

 

 

 

Źródło:radiozet

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze