TO zacznie się w pogodzie już w środę! Do Polski nadciąga…

Według najnowszych prognoz już niebawem pojawi się u nas niż Jarosław. Co za tym idzie, pogoda za oknem nie będzie należała do najprzyjemniejszych. Czego możemy się spodziewać w tym okresie? Czy powinniśmy zaopatrzyć się już w zimowe kurtki i ciepłe obuwie?

Jak zapowiadają synoptycy, już niedługo odczujemy spadek temperatur, ponieważ do Polski nadciąga niż Jarosław. Pierwszą zmianę aury odczujemy w połowie przyszłego tygodnia.

Początek tygodnia (poniedziałek i wtorek) to jeszcze spływ z kierunków północnych zimnego powietrza polarno-morskiego i zmienna aura z przelotnymi opadami deszczu, a w górach i na przedgórzu również deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy z wtorku na środę śnieg z deszczem, a nawet sam śnieg może popadać na Warmii i na Mazurach – taka informacją podało Biuro Prognoz Cumulus.

Temperatury ulegną znacznemu obniżeniu w kolejną środę. Nasze termometry pokażą wówczas kilka stopni mniej niż w poprzednich dniach. Będzie to jednak sytuacja chwilowa, później nastąpi poprawa ogólnej aury. Z pewnością będziemy cieszyć się także słoneczną pogodą. Opady deszczu wystąpią wyłącznie w wąskim pasie północnej Polski.

Od środy do sobotniego poranka, kiedy jeszcze docierał do nas będzie polarno-morski chłód, a za sprawą wyżu noce będą pogodne i znaczna część energii Ziemi wypromieniuje w kosmos, nad ranem temperatura spadać będzie poniżej zera – dodają specjaliści z Biura Prognoz Cumulus. 
Zdjęcie: Youtube

 

Komentarze