TO założył na siebie PUTIN! Rosjanie SĄ OBURZENI! Przesadził?

Władimir Putin wystąpił publicznie w marynarce od znanego włoskiego projektanta. Ubranie kosztowało 6 tysięcy dolarów. Rosjanie są w szoku. Przeciętne wynagrodzenie w kraju wynosi 243 dolary.

Drogi ciuch

Władimir Putin wziął udział w Szczycie Kaspijskim, który odbył się w stolicy Turkmenistanu. Internauci zwrócili uwagę na jedną rzecz, którą na sobie miał prezydent Rosji. Była to marynarka od włoskiego projektanta. Drogie ubranie jest symbolem luksusu i znakiem, że mimo sankcji dyktator nadal korzysta z dóbr zachodnich. Marynarka od włoskiego producenta Brioni jest jedną z najbardziej prestiżowych marek odzieży męskiej. Model, który miał na sobie Putin kosztuje 6 tysięcy dolarów. W przeliczeniu na złotówki jest to 27 tysięcy złotych.

Rosjanie oburzeni

Jednak cena spersonalizowanej marynarki może być o wiele wyższa niż 6 tysięcy dolarów. Klienta czekają dwie przymiarki. Do klienta przyjeżdżają na nie krawcy Brioni z miasta Penna. Uszycie garnituru zajmuje od 6 do 8 tygodni. Putin słynie z zamiłowania do marek odzieży włoskiej. Na jednym ze spotkań miała na sobie kurtkę marki Loro Piana. Za kurtkę trzeba zapłacić blisko 60 tysięcy złotych. Jednak Rosjanom nie podoba, że prezydent Rosji chwali się luksusowymi ubraniami. Większość Rosjan na podobne zakupy nie może sobie pozwolić. Średnia pensja w Federacji Rosyjskiej wynosi 243 dolary. Taki pensje pozwalają jedynie na bardzo skromne życie. Rosjanie są zszokowani wydatkami Putina na ubrania. Upodobanie do luksusu nie osłabło w wyniku nałożonych sankcji. Prezydent Putin nadal wydaje krocie na ubrania.

Źródło: o2

Zdjęcie: Facebook/ Wojna na Ukrainie

 

Komentarze