TOP 5 codziennych NAWYKÓW na zachowanie MŁODOŚCI!

Codzienne, pozytywne nawyki przyczyniają się do zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego. Poznaj TOP 5 rytuałów na zachowanie młodości!

Oczywiście młodość to stan ducha, a więc w tym przypadku należy zadbać o zdrową formę psychiczną. W tym celu idealne jest wyrobienie sobie codziennych, zdrowych nawyków każdego dnia.

 

Oto TOP 5 nawyków na zachowanie młodości:

 

1.Masuj cerę kostkami lodu do momentu ich rozpuszczenia (najlepiej z rana). Zimny masaż nie tylko nas obudzi, ale ujędrni i uelastyczni skórę. Masaż lodem ma również działanie przeciwbólowe. Zimno powoduje szybsze niż zazwyczaj wydzielanie endorfin, naturalnych hormonów przeciwbólowych.

 

2.Pij rano letnią wodę z cytryną na czczo. Napój dostarcza sporej dawki witaminy C, a także działa nawadniająco i odświeżająco.Najlepiej codziennie przygotowywać świeży napój i wypijać go w niedługim czasie po przebudzeniu. Sok z cytryny przyspiesza wydzielanie żółci, a co za tym idzie usprawnia trawienie tłuszczów.

 

3.Zacznij uprawiać sport. Wszelka aktywność fizyczna stymuluje różne substancje chemiczne w naszym mózgu, które sprawiają, że jesteś szczęśliwszy i bardziej zrelaksowany. Poprzez ćwiczenia dbasz również o swój wygląd co z pewnością wpływa korzystanie na pewność siebie oraz samoocenę.

 

4.Zacznij pić zioła np. melisę, która wypijana przed pójściem spać, pomoże zachować zdrowy sen. Melisa ma także inne właściwości lecznicze – m.in. poprawia trawienie, łagodzi bóle miesiączkowe i mdłości.

 

5.Codziennie zdrowo się odżywiaj. Postaw na nieprzetworzone produkty oraz sezonowe warzywa i owoce. Jedz regularne posiłki i nigdy nie wychodź z domu bez śniadania.

 

 

ZOBACZ TEŻ:UWAGA NA TEN PRODUKT! W MROŻONKACH wykryto groźne bakterie!

 

 

Źródło zdjęcia:pixabay

Komentarze