TRAGICZNA sytuacja w szpitalu w Iławie! Gdzie są lekarze?

W szpitalu w Iławie pacjenci nie mają opieki lekarskiej! Gdzie są medycy? Co tam się dzieje? Sprawą zainteresował się już Rzecznik Praw Obywatelskich!

Personel medyczny chce, żeby lżej chorzy opiekowali się tymi w poważniejszym stanie! Zmarli przez wiele godzin leżą na salach z pacjentami! To nie żart! Takie rzeczy dzieją się w Iławie!

Zobacz także: BRUTALNY napad na lombard! W ruch poszły siekiera i młotek!

Rzecznik Praw Obywatelskich powołał się na doniesienia mediów w tej sprawie. Wynika z nich, że w Powiatowym Szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Iławie najprawdopodobniej doszło do wielu ciężkich naruszeń praw pacjentów.

– Szczególnie bulwersuje niewłaściwa opieka nad pacjentami. Zwraca uwagę zwłaszcza sytuacja, że osoba w stanie zagrożenia życia nie otrzymuje żadnej pomocy personelu medycznego, co prowadzi do jej zgonu – podkreśla RPO.

Fot. Pixabay

Pacjenci relacjonowali, że personel medyczny oczekuje, że lżej chorzy będą sprawować opiekę nad tymi ciężko chorymi. Rzecznik Praw Obywatelskich podkreśla, że jest to zachowanie absolutnie niedopuszczalne!

Również karygodne jest niezagwarantowanie osobom ciężko chorym, które same nie mogą jeść, odpowiedniego sposobu żywienia, właściwego dla ich stanu zdrowia.

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że osoby zmarłe były zostawiane na wiele godzin w salach, bez jakiejkolwiek reakcji ze strony pracowników szpitala.

– To nie tylko trauma dla pozostałych pacjentów, ale przede wszystkim naruszenie godności osoby zmarłej. Do jej poszanowania podmiot medyczny jest szczególnie zobowiązany, zarówno z punktu widzenia przepisów, jak również ze względów moralnych i etycznych – stwierdził rzecznik.

Zobacz także: W Boże Narodzenie zostaniemy zamknięci w domach? Jest odpowiedź ministra!

Zastępca RPO Maciej Taborowski wysłał do wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego zapytanie, jakie podjął działania, aby zapewnić pacjentom szpitala właściwą opiekę medyczną.

  • Fot. Pixabay
  • Źródło: RPO

Komentarze