Tragiczna wiadomość dla fanów serialu „Ranczo”!

Serial Ranczo podbił serca milionów Polaków. Produkcja ta pokazywała życie wielu z nas, co prawda w nieco krzywym zwierciadle, ale i tak rzeczywistość oddano tam wiernie. Niestety, wszystko wskazuje na to, że to koniec pięknej historii tego serialu. Nie tylko ze względu na śmierć, jaka dotknęła aktorów i innych osób związanych z produkcją. 

Od wielu miesięcy słyszy się doniesienia na temat powrotu serialu Ranczo. Taka informacja bardzo ucieszyłaby ogromne rzesze fanów produkcji. Rzeczywistość jednak jest inna. Poniżaj znajdziecie informacje z pierwszej ręki od aktorów grających w produkcji między innymi: Cezary Żak, Artur Barciś czy Bogdan Kalus.

Od początku roku docierały do nas informacje o pełnometrażowym filmie pt. „Ranczo – Zemsta wiedźm.” Jego powstanie było zależne od decyzji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w sprawie finansowania. Jednakże wielu miało nadzieję, że wkrótce ruszą również prace nad kolejnym sezonem serialu.

Nie jestem zwolennikiem powrotu Rancza. Bo my już takiego dobrego serialu nie zrobimy. Nie przeskoczymy samych siebie w takiej dobrej jakości. I tyle – powiedział Żak.

Niestety to nie jedyne złe wieści dla fanów serii. W końcówce 2018 roku zmarł autor scenariuszy wszystkich serii, Andrzej Grembowicz. Nie ma wątpliwości, że bez niego nowe odcinki nie byłyby już takie same.

i tak mam już takie poczucie, że przeszliśmy do historii i przejdziemy do historii telewizji tym serialem i on będzie powtarzany jeszcze sto lat – skwitował Cezary Żak.

Bohaterowie serii nie tryskają optymizmem, to jednak nie stwierdzają kategorycznie, że wykluczają możliwość wzięcia udziału w kontynuacji Ranczo. Postawili jednak kilka warunków. Jednym z najważniejszych jest dobry scenariusz.

Natomiast jeżeli będzie takie zainteresowanie i powstanie scenariusz, producent powie: dobra, gramy to Ranczo, to to oczywiście pewnie będziemy to robić. Ponieważ już zżyliśmy się ze sobą – dodał w innym wywiadzie Cezary Żak.

Wtórowali mu obecni w studio: Marta Lipińska  oraz Bogdan Kalus. Wszyscy zgodnie przyznają, że na planie panowała świetna atmosfera i lubili pracować przy Ranczu. Artur Barciś stwierdził: „myślę, że się uda”. Dodał, że ewentualna kontynuacja serialu zależy od PISF.

Jest jednak mało prawdopodobne, by ktokolwiek odważył się napisać lepszy scenariusz, niż śp. Andrzej Grembowicz. Scenarzysta zostawił po sobie scenariusz pełnometrażowej produkcji, która na ekrany może wejść już wiosną 2020 roku. Pozostaje nam tylko czekać.

Komentarze