Trzaskowski ODPOWIADA Hołowni! Brak poparcia w II turze?

Trzaskowski odpowiedział Hołowni. Uzyska poparcie jego wyborców w II turze?

-Nie trzeba mnie przekonywać do tego, że trzeba walczyć z katastrofą klimatyczną, że musi być twarde „zielone” weto, że musi być twarde weto demokratyczne i samorządowe -podkreślił Rafał Trzaskowski na spotkaniu w Chojnicach. Tym samym nawiązał do postulatów wyborczych Szymona Hołowni.

– Panie Szymonie, we wszystkim się z panem zgadzam i te postulaty będą częścią mojego programu – mówił Trzaskowski zwracając się do Hołowni. Dziękował mi także za „za ciężką pracę, którą wykonał i za mobilizację wielu osób, które do tej pory nie głosowały”.  Według oficjalnych danych PKW kandydat Szymon Hołownia uzyskał 13,87 proc. głosów i tym samym zajął ostatnie miejsce na podium. Dziś były dziennikarz TVN nawoływał do wzięcia udziału w II turze wyborów prezydenckich. Sam przyznał, że zagłosuje przeciwko Andrzejowi Dudzie. Dodał także, że otrzymał od Rafała Trzaskowskiego zaproszenie na rozmowę, dlatego zaprezentuje mu „Minimum bezpartyjnej prezydentury.”

– Po pierwsze, trzy weta: 1. Weto demokratyczne, 2. Weto zielone, 3. Weto samorządowe – mówił Hołownia.  Kolejny warunek to zatrudnienie w Kancelarii Prezydenta na istotnych stanowiskach cztery osoby niepochodzące z żadnej partii politycznej. Trzeci warunek to wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o weryfikację legalności gospodarności w spółkach skarbu państwa. Czwarty warunek to powołanie rady samorządowej, która będzie ciałem doradczym prezydenta.

Komentarze