Trzaskowski w debacie TVP! Duda ma znać pytania?

Rafał Trzaskowski w Debacie TVP. Sztab kandatdyata KO wyraża liczne obawy.


-Idziemy do miejsca, które będzie piekielnie trudne. Po Telewizji Polskiej spodziewamy się najgorszego. Ale Rafał Trzaskowski weźmie udział w debacie w TVP – powiedział portalowi Wirtualna Polska Cezary Tomczyk, szef sztabu prezydenta Warszawy. Jednak według źródeł z Telewizji Polskiej zasady debat od lat są wszystkim znane a problem zgłosiła tylko Platforma Obywatelska.

Debata prezydencka w Telewizji Polskiej odbędzie się środę o godzinie 21. Całość ma potrwać 80 monit. Relacjonować wydarzenie będą mogli tylko przedstawiciele mediów publicznych – tj. Polskiego Radia, Polskiej Agencji Prasowej oraz Telewizji Polskiej.

Wszyscy uczestnicy debaty będą odpowiadać na pytania z pięciu kategorii ogólnych. Będą to pytania o : politykę  zagraniczną, wewnętrzną, społeczną, gospodarczą, a także o „świat wartości”.

-Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Duda będzie znał pytania wcześniej i będzie mógł się do nich przygotować” – mówił Cezary Tomczyk.

– Nie boimy się debaty, ale żądamy przyzwoitości. Nawet od TVP – dodał polityk PO.

Jednakże źródła z Telewizji Publicznej zaznaczają jasno – pytań wcześniej nikt znał nie będzie.

„Na tę chwilę wiemy tylko tyle, że prowadzący ma możliwość przeszkadzania w trakcie wypowiedzi. Nawet w PRL w debacie Wałęsa-Miodowicz tak nie było” – napisał na Twitterze Cezary Tomczyk z KO. To już kolejne pretensje zgłaszane ze strony sztabu Trzaskowskiego.

Cezary Tomczyk wyraził obawy, że Rafał Trzaskowski będzie źle kadrowany.

Komentarze