Trzymał BOMBY w mieszkaniu! EWAKUACJA bloku!

Szokującego odkrycia dokonali krakowscy policjanci w jednym z bloków. Jeden z mieszkańców zgromadził bowiem prawie 150 pocisków artyleryjskich z czasów II wojny światowej. Dodatkowo zbieracz trzymał w piwnicy bombę lotniczą.

 

W czwartkowy wieczór mieszkańcy bloku na osiedlu Piastów zostali zmuszeni do opuszczenia swoich mieszkań. Wszystko przez niecodzienne znalezisko w jednym z mieszkań. Właściciel zgromadził prawie 150 pocisków aryleryjskich i bombę lotniczą z okresu II wojny światowej. 37-letni właściciel stworzył ogromne niebezpieczeństwo takim zbieractwem. Nic by nie wyszło na jaw, gdyby nie próbował zdetonować jednego ze swoich znalezisk. W wyniky próby detonacji na na wałach wiślanych w Wawrzeńczycach pod Krakowem, mężczyzna został ciężko ranny i musiał mieć amputowane obie nogi.

 

Szpital poinformował służby, które zarządziły ewakuację bloku, lokatorzy spędzili noc w hostelach oraz u rodzin. Na miejsce udały się zastępy służb m.in. straż pożarna, saperzy, policyjni pirotechnicy oraz wojskowy patrol saperski. Praca trwała do samego poranka. Prokuratora Rejonowa w Krakowie będzie badała sprawę, zleci także badania psychiatryczne mężczyzny. Jeżeli okaże się poczytalny może otrzymać zarzuty spowodowania zagrożenia życia ludzkiego, za co grozi do 8 lat więzienia.

 

 

 

 

Źródło: RMF.FM

Zdjęcie: Pexels

Komentarze