Twój wzrok się pogarsza? Prawdopodobnie codziennie się do tego przyczyniasz!

Można zaobserwować, jak cały świat ogarnia moda na dbanie o swoje zdrowie. Zaczynamy coraz więcej ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, lepiej pielęgnować skórę i tak dalej… Natomiast często zapominamy o tym, co jest bardzo ważne i umożliwia nam funkcjonowanie. Chodzi o nasze oczy, które coraz bardziej narażamy na działanie szkodliwych czynników. Przez to psuje nam się wzrok, a często zdarza się, że pierwsze symptomy poważnych zmian są ignorowane. Ze wzrokiem jest tak, że najlepiej zapobiegać chorobom zamiast je leczyć. Nieustannie wystawiamy na ciężką próbę nasze oczy, nie zapewniamy im odpowiedniego nawilżenia, nie przestrzegamy zaleceń lekarzy… Jest mnóstwo osób, które powinny od dawna nosić okulary, a mimo wszystko tego nie robią. Konsekwencje bywają poważne…

Przede wszystkim mamy poważny problem z profilaktyką. Kontrolne badanie wzroku powinno się robić przynajmniej raz do roku. Jeśli z Twoimi oczami dzieje się coś niedobrego, to lekarz może powstrzymać rozwój poważnej choroby.

Do naszych grzechów należą też nieodpowiednie warunki do czytania. Osoby w różnym wieku nagminnie zapominają o oświetleniu oraz odpowiedniej pozycji do czytania. 

Kolejny problem dotyczy soczewek kontaktowych i okularów przeciwsłonecznych. W przypadku tych pierwszych: mamy problem z utrzymywaniem higieny. Jeśli szkła kontaktowe są miesięczne, to należy używać ich dokładnie przez miesiąc i ani chwili dłużej. Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, to nie da się ukryć, że większość ludzi wybiera je ze względu na fason. Mało kto bierze pod uwagę to, czy okulary chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. 

Dlatego warto jak najszybciej udać się do okulisty i przebadać wzrok. Być może w przyszłości podziękujesz sobie za to i będziesz cieszyć swoje oczy wszystkim, na co lubisz patrzeć. 

Komentarze