TYLE podpisów zdobył Rafał Trzaskowski! Niesamowity wynik!

Rafał Trzaskowski zebrał niesamowitą ilość podpisów poparcia! Wybory 2020 coraz bliżej.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski przekazał informację o finale zbiórki podpisów. Trzaskowski wyraził wdzięczność za mobilizację wszystkim zaangażowanym przed siedzibą PKW. Jak powiedział dziękuje za „olbrzymią mobilizację, za tę fantastyczną energię na ulicach polskich wsi, miasteczek, miast”.

– Wszędzie stały kolejki, ludzie chcieli się podpisywać i mimo tego, że rządzący próbowali rzucać nam kłody pod nogi i dać nam tylko kilka dni na zbieranie podpisów, wyzwolili nieprawdopodobną energię, nieprawdopodobną falę poparcia – mówił kandydat na prezydenta RP.

– Te kilka dni na zbieranie podpisów, to że było to kilka dni, dzięki temu władza zafundowała nam wielkie święto. Święto życzliwości, święto uśmiechu, budowania wspólnoty. Rzadko dziękuję władzy, ale tym razem podziękuję. Naprawdę wam za to serdecznie dziękujemy – dodał prezydent Warszawy. Jak się okazało kandydat Koalicji Obywatelskiej zebrał aż…

… 1.6 miliona podpisów poparcia. Wszystko udało się w zaledwie pięć dni. To bardzo wysoki wynik patrząc na innych kandydatów.

Przypomnijmy, że kampania wyborcza Rafała Trzaskowskiego oficjalnie wystartowała pięć dni temu. 4 czerwca rozpoczęła się akcja zbierania podpisów na listach poparcia. Zbiórkę wspierał m.in. były szef Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. Były premier RP podpisy zbierał na ulicach Brukseli.

Wybory prezydenckie 2020 kiedy?

Oficjalnie pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Taką datę wyznaczyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca.

Komentarze