Tym Duda chce wygrać wybory? „Na stole OGROMNE publiczne pieniądze” Kto dostanie?

Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy. Czy tym pomysłem może zapewnić sobie zwycięstwo w wyborach?

– PiS szuka każdego sposobu na wygranie wyborów. Przewaga Dudy stopniała, sondaże wskazują porażkę w II turze. To ich ostatnia deska ratunku – rozdawnictwo. Na stole ogromne publiczne pieniądze. – mówi polityk KO.

Na temat dodatku solidarnościowego przyznawanego celem przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 rozmowy trwają od kołku dni. Jednak jest pewien szczegół a mianowicie warunek, którego wiele osób, która straciła pracę spełnić mogła nie będzie.

-Dodatek solidarnościowy oraz podwyższenie kwoty zasiłku dla bezrobotnych zakłada inicjatywa Prezydenta @AndrzejDuda złożona dziś w Sejmie. Wsparcie – 1400 zł przez trzy miesiące – trafiłoby do osób, które na skutek pandemii straciły pracę. – informuje na Twitterze kancelaria prezydenta.

„Dodatek będzie przysługiwał osobom zatrudnionym na umowę o pracę i z którymi umowa o pracę została po 31 marca 2020 r. rozwiązana, albo uległa rozwiązaniu z upływem czasu, na który była zawarta” – możemy przeczytać w uzasadnieniu projektu.

Istnieje jeden istotny warunek, którego może nie spełnić wielu pracowników, którzy stracili zatrudnienie w związku z wprowadzeniem rządowych obostrzeń. Chodzi o „posiadanie okresu podlegania w 2020 roku ubezpieczeniom społecznym tytułu stosunku pracy przez co najmniej 90 dni”.

-Szumna zapowiedź i poważny warunek, który zdyskwalifikuje wiele osób. To recepta PiS na kupienie kolejnych głosów. Jednak pieniędzy w budżecie jest coraz mniej i nie da się już kupować głosów kolejnymi pieniędzmi podatników – dodaje polityk KO.

Komentarze