Tym zajmuje się partnerka Daniela Obajtka! Jej kariera przyprawia zawrót głowy!

Daniel Obajtek, niedawno odwołany ze stanowiska prezesa Orlenu, jest postacią, której życie prywatne i zawodowe często staje się przedmiotem zainteresowania mediów. W 2021 roku pojawiły się doniesienia na temat partnerki polityka, Pauliny Sali. Odniosła ona znaczący sukces w spółkach kontrolowanych przez państwo.

Obajtek pełnił funkcję prezesa Orlenu od 2018 roku i był często przedmiotem kontrowersji oraz nagłówków prasowych. O jego życiu prywatnym również nie brakowało informacji, m.in. o małżeństwie zakończonym rozwodem i synu Piotrze. W 2021 roku uwaga mediów skupiła się na partnerce polityka, Paulinie Sali.

Paulina Sala, urodzona w tej samej gminie co Obajtek, zyskała rozgłos jako osoba odnosząca sukcesy w firmach kontrolowanych przez państwo. Według „Gazety Wyborczej”, w 2021 roku Sala była związana z kilkoma Radami Nadzorczymi, m.in. w spółkach Skarbu Państwa. Chodzi o Lotos Oil, PKP Cargo Terminale, czy RCEKOENERGIA (należąca do Grupy Lotos). Dodatkowo pełniła funkcję zastępczyni dyrektora pionu korporacyjnego i zasobów organizacyjnych w Energa Operator S.A., największej spółce-córce Energa S.A. i Grupy Orlen.

W sierpniu 2021 roku „Gazeta Wyborcza” informowała, że Paulina Sala została prokurentem w Energa Operator S.A., co umożliwiało jej reprezentowanie firmy przed różnymi instytucjami. Wcześniej, w lipcu 2020 roku, Sala zarejestrowała własną działalność gospodarczą, zajmującą się m.in. projektami budowlanymi i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.

W 2018 roku, według informacji „Gazety Wyborczej”, Daniel Obajtek i Paulina Sala zakupili wspólnie apartament na warszawskim Bemowie. Para zapłaciła za nieruchomość 1,3 mln zł, mimo że jej wartość była wyższa, szacowana nawet na 2,2 mln zł.

Źródło: media

Tak wyglądało życie Daniela Obajtka przez objęciem fotela prezesa Orlenu! W szkole nikt sobie z nim nie radził…

Komentarze