Uczestnik „Milionerów” był w szoku! Hubert Urbański zapytał go o…

W jednym z ostatnim odcinku „Milionerów” padło dość nietypowe pytanie. Jego treść dotyczyła palindromu. Widownia również nie kryła swojego zaskoczenia! Czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie? Koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł. 

„Milionerzy” to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany na antenie TVN od 3 września 1999 do 26 stycznia 2003. Po tym okresie nastąpiła przerwa. Ulubiony program telewidzów wrócił na ekrany 19 stycznia 2008 do 19 grudnia 2010. Wówczas ponownie przestano go emitować. Od 9 lutego 2017 znowu możemy go oglądać w stacji TVN.

Pan Mateusz, który na co dzień pracuje w firmie informatycznej był uczestnikiem, który miał okazję wystąpić w ostatnim odcinku programu „Milionerzy”. O co zapytał go Hubert Urbański? Czy magister zarządzania i socjologii udzielił poprawnej odpowiedzi?

Treść pytania brzmiała w następujący sposób:

Jeden nie jest palindromem. Który?

A: zaradny dynda raz

B: Ela tropi portale

C: może jutro dama da tortu jeżom

D: a to kanapa pana kota

 

Czym właściwie jest palindrom? 

Aby poprawnie odpowiedzieć na powyższe pytanie, należy zdać sobie sprawę czym jest palindrom. Odpowiadamy. Jest to wyrażenie brzmiące tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej. Dla przykładu, palindromem jest zdanie: Kobyła ma mały bok. Współcześnie palindromy możemy traktować jako swego rodzaju grę słów.

Poprawna odpowiedź to: C. Zdanie ” może jutro dama da tortu jeżom”. W przeciwieństwie do reszty zdań, nie brzmi ono tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej.

Zdjęcie: Youtube

Zobacz też: Oto najbardziej nietypowe ALERGIE na świecie! Wiedziałeś o ich istnieniu?

Źródło: Milionerzy

 

Komentarze