UDERZENIE nawałnic nad Polską! „Wszystko fruwało”

Ostrzeżenia przed gwałtownymi nawałnicami w Polsce! Ulewy, huragan i opady gradu!

Nawałnice już uderzyły w niektórych regionach Polski, do wieczora przybiorą jeszcze groźniejszą formę! Będą łamały drzewa, zrywały dachy i linie energetyczne.

Dziś aurę nad Polską kształtuje obszar niskiego ciśnienia znad Skandynawii, od południowego zachodu napływa do nas chłód związany z frontem atmosferycznym.

Prawdziwe nawałnice wystąpią po południu i wieczorem. Gwałtowne burze oprócz wyładowań przyniosą huragan oraz opady gradu wielkości piłek do pingponga. Najbardziej narażeni są mieszkańcy województw : mazowieckiego, łódzkiego,podkarpackiego,małopolskiego i świętokrzyskiego.

Lokalnie nawałnice przybiorą charakter krótkotrwałych i bardzo niebezpiecznych zjawisk – wystąpi huragan do 100km/h oraz dojdzie do lokalnych podtopień, obalenia drzew czy zerwania dachów i linii energetycznych.

Wczoraj przez Horyszów (gm. Miączyn) przeszła potężna nawałnica. Jeden z mieszkańców opisał sytuację dla Wyborczej24.pl – „wichura dosłownie wyrywała drzewa z korzeniami, łamała ogromne gałęzie, zrywała dachy. Wszystko trwało może 6 minut” – relacjonował czytelnik.

Chłodniej w sobotę

Sobota stanie pod znakiem nieco lepszej aury – będzie słonecznie i bez opadów na przeważającym obszarze kraju. Jedynie na krańcach wschodnich i Śląsku możliwy jest przelotny deszcz.

Komentarze