Ukraiński samolot rozbił się nad Iranem. Nikt nie przeżył

Pasażerski samolot Boeing 737 należący do Ukrainian International Airlines dzisiaj rano rozbił się niedaleko lotniska w Teheranie. Według ukraińskich źródeł na jego pokładzie znajdowało się 176 osób. 

Samolot miał lecieć z Iranu do Kijowa. Jednak chwilę po starcie kontrola lotów straciła łączność z maszyną. Rzecznik agencji lotnictwa cywilnego Iranu Reza Dżaferzadeh zaraz po katastrofie poinformował, że: “Po starcie z lotniska Imama Chomeiniego samolot spadł na ziemię pomiędzy miejscowościami Parand i Szahriar.” Na miejscu tragedii, w związku z rozpoczęciem dochodzenia mającego wyjaśnić przyczyny wydarzenia, pracują eksperci i śledczy. Jeszcze nie wiadomo jaką przyczynę miała katastrofa ukraińskiego samolotu.

 

Czytaj także: Irański atak rakietowy na amerykańskie bazy wojskowe

Według oficjalnych informacji podanych przez premiera Ukrainy na pokładzie samolotu znajdowało się łącznie 176 osób – 167 pasażerów i 9 członków załogi. Polskie MSZ potwierdziło, że na pokładzie nie było Polaków. Natomiast Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy podało, że wśród ofiar znajdowało się 82 Irańczyków, 63 Kanadyjczyków, 11 obywateli Ukrainy, 10 Szwecji, 4 z Afganistanu i po 3 z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Również ukraińskie MSZ potwierdziło informację o śmierci wszystkich pasażerów. Początkowo jednak istniała nadzieja, że nie wszyscy przebywający wtedy na pokładzie stracili życie. Samolot po uderzeniu w ziemię się zapalił, ale na miejsce katastrofy natychmiast wysłano jednostki ratunkowe. Nie udało się jednak nikogo ocalić. 

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, złożył kondolencje rodzinom osób, które w wyniku katastrofy poniosły śmierć. 

Czytaj także: Zbigniew Stonoga zatrzymany. Usłyszy prawie 200 zarzutów

Straszne wieści z Bliskiego Wschodu. Dziś rano po starcie z międzynarodowego portu lotniczego Teheran-Imam Khomeini rozbił się samolot Międzynarodowych Linii Lotniczych (UIA) Ukrainy, który spadł na ziemię niedaleko od lotniska. Według wstępnych informacji wszyscy pasażerowie oraz członkowie załogi zginęli – napisał prezydent w serwisie Telegram.

Głowa państwa dodała, że okoliczności zdarzenia wciąż są wyjaśniane.

Międzynarodowa agencja informacyjna Reuters podała, że katastrofa ukraińskiego samolotu mogła być spowodowana problemami technicznymi maszyny. Irańskie media donoszą, że pilot nie zgłaszał żadnych problemów. Ukraińska ambasada w Teheranie wykluczyła udział terrorystów w zdarzeniu.

Komentarze