Uroda: te trendy w makijażu przeszły do historii. Jak się malować jesienią?

Z wizażem jest trochę jak z odzieżą – nieustannie pojawiają się nowe trendy i wypierają te starsze. Lecz najważniejsza rzecz to zachowanie zdrowego rozsądku w pogoni za modą. 

W tym artykule podpowiemy Ci, jak wykonać najmodniejszy makijaż sezonu. Ale zanim przedstawimy najnowsze zasady, to przypomnimy te ponadczasowe. Przede wszystkim – analiza kolorystyczna. Postaraj się określić swój typ urody i na tej podstawie dopasuj kolory kosmetyków oraz ubrań. Informacje i materiały potrzebne do analizy kolorystycznej są dostępne w internecie oraz na szkoleniach. Gdy już wybierzesz swoją paletę kolorystyczną, to przyszedł czas na dobór kosmetyków odpowiednich dla Ciebie. W następnej części tekstu dowiesz się, jak spełnić potrzeby swojej skóry oraz czego unikać podczas wykonywania makijażu.

Zanim rozpoczniesz nakładanie kosmetyków kolorowych, powinnaś umyć twarz odpowiednim produktem, następnie przemyć ją tonikiem (dla wyrównania pH skóry) oraz nawilżyć kremem. Gdy ten się wchłonie możesz przystąpić do malowania. Podkład powinien mieć odpowiedni odcień (nie może się różnić kolorystycznie od szyi, gdyż stworzy efekt „maski”). Ponadto dobierz fluid adekwatny do tego, jaki masz rodzaj i stan skóry. Konsultantka w drogerii z pewnością Ci podpowie, jaki będzie najlepszy.

Pozostańmy jednak przy tematyce podkładu, gdyż w tym przypadku weszła nowa moda. Otóż teraz mocne krycie i wynikająca z tego cera porcelanowej lalki to już przeżytek. Postaw na naturalność. Delikatnie wyrównaj koloryt skóry, ale postaraj się nie zakrywać pieprzyków, piegów czy uroczych rumieńców. Do tego najlepsze będą podkłady typu BB, CC lub równoważące. Niepożądane zmiany skórne postaraj się leczyć, a nie przykrywać grubą warstwą makijażu. 

Kolejna sprawa to brwi. Grube, „instagramowe” łuki wyszły z mody. Chodzi raczej o podkreślenie lub lekkie skorygowanie ich naturalnego kształtu, subtelne przyciemnienie i dodanie sobie dziewczęcego wyglądu. Pożądany efekt to widoczne naturalne włoski, niepokryte grubą warstwą pomady. W celu uzyskania trwałego efektu polecamy hennę albo laminację brwi. 

Unikajmy również nadmiernego podkreślania rzęs. I nie jest istotne, czy są to doklejane paski czy długotrwałe zagęszczanie. Ogromne wachlarze na powiekach odwracają uwagę od makijażu oka i często powodują dość karykaturalny wygląd. Tym razem wybierz się na uzupełnianie rzęs metodą 1:1 albo doklej sobie pojedyncze kępki. Gdy dodasz do tego piękne kolory cieni oraz zastosujesz sztuczki, o których była mowa wcześniej, efekt będzie oszałamiający. Będziesz wyglądać świeżo, naturalnie a przede wszystkim kobieco. 

Komentarze