UWAGA na popularne LEŻACZKI dla dzieci! Zostały wycofane ze względu na liczbę ZGONÓW

leżaczki

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Konsumentów wydała ostrzeżenie dla rodziców. Sprawa jest poważna, ponieważ udowodniono, że ten mebel stanowi samoistne zagrożenie dla niemowlaków.

Badanie na Uniwersytecie w Arkansas potwierdziło, że tego typu produkty ułatwiają przewrócenie się dzieci z pleców na brzuch, stwarzając ryzyko uduszenia się dziecka. Dowodem tego są 73 śmiertelne wypadki z udziałem niemowląt.

 

W kwietniu 2019 r. Fisher-Price zdecydowało się na wycofanie całej serii 4,7 mln leżaczków Rock ‚n Play z rynku amerykańskiego. Wszystko dlatego, że odnotowano ponad 30 śmiertelnych wypadków z udziałem niemowląt.

 

Następnie w lipcu amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów ostrzegała przed leżaczkami-bujaczkami Disney i Eddie Bauer firmy Dorel Juvenile Group, wskazując, że zakupione produkty należy oddać, a producent zapewnia zwrot kosztów.

Ostatecznie w listopadzie 2019, ostrzeżenie wydano w związku ze wszystkimi leżaczkami-bujaczkami, w których niemowlęta leżą pod dużym kątem.

 

W ostatnim czasie uczeni z University of Virginia Children’s Hospital ujawnili wyniki dziesięcioletnich badań 12 tys. przypadków nagłej śmierci łóżeczkowej.

Według badań trzy procent śmiertelnych zdarzeń związanych było z zablokowaniem dróg oddechowych w urządzeniach służących do odkładania niemowląt w pozycji półleżącej. Takiemu ułożeniu sprzyjają właśnie leżaczki-bujaczki, domowe huśtawki oraz foteliki samochodowe.

 

ZOBACZ TEŻ:11-latka uratowała koleżankę zaatakowaną przez krokodyla! Zrobiła to w genialny sposób!

 

Niezależne od tego czy produkt został wycofany czy nie, zaleca się, aby rodzice nie kładli niemowlaków pod kątem większym niż 10 stopni w różnych siedzeniach czy leżaczkach.

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabay

Komentarze