11-latka uratowała koleżankę zaatakowaną przez krokodyla! Zrobiła to w genialny sposób!

11

Niebywałą odwagą wykazała się 11-letnia dziewczynka z Zimbabwe. Nastolatka z miejscowości Hwange uratowała życie swojej dwa lata młodszej koleżanki, którą podczas zabawy w pobliskim strumieniu zaatakował krokodyl. 

Do zdarzenia doszło kiedy dziewczynki wybrały się nad pobliski strumień. Beztroską zabawę w wodzie przerwał krzyk jednej z dziewczynek. Chwilę później 9-latka zniknęła pod wodą. 11-letnia Rebecca Munkombwe nie zastanawiała się nawet chwili i ruszyła na ratunek. Dziewczynka przyznała później, że sytuacja była bardzo dynamiczna. Najpierw podpłynęła do koleżanki, która nie mogła się utrzymać na powierzchni, bo coś wyraźnie ciągnęło ją pod wodę. Młodsza z dziewczynek miała krzyczeć, że coś gryzie ją w nogę i bardzo ją to boli.

 

 

 

 Rebecca zanurkowała pod wodę żeby sprawdzić co tak naprawdę dzieje się z jej przyjaciółką. Nastolatka była zszokowana kiedy zobaczyła ogromnego krokodyla nilowego, który wgryzał się w nogę 9-latki. Wtedy wpadła na niesamowity pomysł i wbiła dwa palce w oczy potężnego gada. Zraniony i oszołomiony krokodyl zwolnił uścisk i puścił nogę młodszej z dziewczynek. Ranna 9-latka została szybko wydobyta z wody przez inne dzieci, które od razu zaprowadziły ją do miejscowego szpitala. Na miejscu zajęli się nią lekarz i pielęgniarki. Na szczęście rany na ciele dziewczynki okazały się powierzchowne. 11-letnia Rebecca, która uratowała jej życie została okrzyknięta bohaterką w swoim kraju.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:2-letni chłopiec zmarł kilka dni po wizycie w zoo! Kiedy rodzice dowiedzieli się co go zabiło byli zszokowani!

 

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 

 

 

Komentarze