Uważaj na to, komu podajesz kody BLIK-a! Możesz stracić wszystkie pieniądze!

Uważajmy przy płaceniu BLIK-iem. Ten sposób płatności upodobali sobie przestępcy!

Kryminalni i śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie pracowali nad sprawami oszustw na BLIK-a. Przestępstwa były dokonywane w różnych miejscach kraju, ale sprawcy tych oszustw wypłacali pieniądze na terenie Sopotu.

Zobacz także: Co za SKANDAL! Policja groziła chłopcu, który udostępnił post o Strajku Kobiet?

– Metoda działania polegała na włamywaniu się na konta społecznościowe. Poprzez komunikator internetowy sprawca pisał do znajomych właściciela konta, że potrzebuje szybkiej pomocy finansowej albo musi pilnie zapłacić za zamówione paczki, a następnie prosił o podanie kodu do płatności mobilnych (BLIK) – podała Policja.

Oszust przekonywał do przekazania mu pieniędzy. Ofiara przesyłała mu kod, a następnie potwierdzała transakcję w swojej aplikacji bankowości mobilnej.

Fot. Pixabay

W ten sposób pokrzywdzeni myśleli, że pomagają znajomym, a tak naprawdę stawali się ofiarami przestępstwa. Rekordziści przekazali oszustom nawet 1000 złotych.

Zatrzymano już 27-latka podejrzanego o oszustwa. Mężczyzna usłyszał 11 zarzutów. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 8. lat więzienia.

Policja przypomina, że należy stosować dwuskładniowe uwierzytelnianie swoich kont społecznościowych, potwierdzać tożsamość „znajomych”, którzy piszą do nas przez Internet i dane transakcji przed jej potwierdzeniem w aplikacji bankowości mobilnej.

Zobacz także: Co za SZALENIEC! Wiózł swoje malutkie dzieci na pewną ŚMIERĆ!

  • Fot. Pixabay
  • Źródło: Policja

Komentarze