Wakacje nad Bałtykiem DROŻSZE niż nad ADRIATYKIEM! Jakość usług SŁABA!

Noclegi nad polskim morzem są o wiele droższe niż nad Adriatykiem. Jednak wypoczynek w kraju pozwala zaoszczędzić na dojeździe. Niestety jakość usług nie idzie często w parze z wygórowanymi cenami.

Drożyzna nad Bałtykiem

Panuje powszechne przekonanie, że wakacje nad polskim morzem mogą poważnie nadszarpnąć domowy budżet. Teraz tę tezę potwierdza Paula Kukołowicz z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Ekspertka powiedziała w rozmowie z Polską Agencja Prasową:

Ogólnie rzecz biorąc ceny noclegów nad polskim morzem są wyższe niż w wielu śródziemnomorskich kurortach. Z tym jednak zastrzeżeniem, że wiele zależy od jakości miejsca noclegu. Można i w Polsce nad morzem znaleźć tani nocleg

Za wynajem campera czy przyczepy kempingowej na Półwyspie Helskim możemy zapłacić tyle, co za bardzo dobry hotel w kurorcie nadmorskim.

Sezon zbyt krótki

Wysokie ceny nad Bałtykiem wynikają przede wszystkim z krótkiego sezonu turystycznego, a także z niewielkiego geograficznego obszaru, na którym usługi turystyczne są skupione. Paula Kukołowicz powiedziała:

Pierwszy czynnik powoduje, że roczny przychód osób oferujących usługi zakwaterowania ograniczony jest do około trzech miesięcy w roku, kiedy to można liczyć na pełne obłożenie obiektu. Stąd tendencja do oferowania wysokich cen

Mimo wygórowanych cen wakacje nad Bałtykiem wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków. Mamy do czynienia z wysokim popytem, który nie jest równoważony wysoką podażą. Ekspertka stweirdziła:

W efekcie wysokie ceny noclegów są akceptowane przez konsumentów, którzy płacąc więcej za nocleg, mogą równocześnie zapłacić mniej za dojazd czy wyżywienie

Z jakością słabo

Ekspertka zwróciła uwagę, że wysokie ceny często nie idą w parze z jakością. Polacy wybierają wypoczynek nad Bałtykiem by zaoszczędzić. Rezygnują przy tym z wakacji w Hiszpanii czy Chorwacji bo uważają, że jest tam zbyt drogo. W Polsce rezygnujemy z wielu atrakcji, oczekując tym samym niższych kosztów krajowego wypoczynku, jednak i tak te koszty są bardzo wysokie.

Źródło; RMF24

Zdjęcie: Facebook/ Władysławowo

Komentarze