Walczysz z zaciekami? Wystarczy, że do WANNY nalejesz…

wannie

Walczysz z zaciekami w wannie? Jest na to proste rozwiązanie i wcale nie musisz sięgać po silne detergenty, które szkodzą zdrowiu!

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, dzięki którym twoja wanna będzie znów biała i lśniąca. Wypróbowanie ich z pewnością nie będzie cię kosztowało wdychania drażniących substancji, które kryją się w sklepowych środkach czystości.

 

 

1.Przygotuj roztwór soli i terpentyny. Terpentyna jest pochodzenia naturalnego i jest mieszaniną olejków eterycznych oraz żywic pochodzących z drzew iglastych, głównie sosny i świerku. Terpentyna balsamiczna jest idealna do rozrzedzania gęstych farb i olejów, z powodzeniem służy również do usuwania ich resztek, z tego względu butelka z terpentyną jest przydatka do czyszczenia wszelkich zabrudzeń.

 

2.Wannę spryskaj miejscowo octem i zetrzyj gąbką. Można też nalać do wanny wrzątek (a wcześniej zatkać ją korkiem), następnie dolać ocet i zostawić najdłużej jak się da. Po upływie dłuższego czasu wyszorować wannę gąbką.

 

3.Soda oczyszczona.Dzięki swoim właściwościom czyszczącym i zmiękczającym skutecznie wspiera walkę z kamieniem i różnymi zabrudzeniami. Czyszczącą pastę z sody otrzymasz z połączenia jej z wodą w stosunku 3:1. W zależności od intensywności zanieczyszczeń, można nią szorować powierzchnie lub pozostawić na kilka minut i przetrzeć mokrą, miękką szmatką.

 

 

Sposób na czyste fugi:

 

Na zanieczyszczone fugi można przygotować następujące rozwiązania:

1.Proszek do pieczenia naniesiony na fugi i pozostawiony na 30 minut

2.Sodę oczyszczoną zmieszaną z octem w proporcji 1:1

3.Ocet z wodą (1:2) i kropelką cytryny dla zabicia zapachu.

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:Wrzuć na noc czosnek do toalety. Rano zobaczysz jak…

 

Źródło:e-łazienki/pixabay

Komentarze