Warszawa w niechlubnym rankingu! JEST jednym z NAJ…

1500 turystów wypełniło specjalną ankietę. Dotyczyła ona atrakcyjności pobytu w największych europejskich stolicach. Warszawa nie wypadła najlepiej. Dlaczego? (czytaj dalej!).   

 

Chociaż stolica Polski nie jest na ostatnim miejscu w tym rankingu, to i tak… nie ma się czym chwalić. Rosjanie słyną z zamiłowania do podróży. Serwis Avisales sprawdził, w jakich miastach ich rodacy… nudzą się najbardziej. 

 

Najnudniejszym miastem według Rosjan okazały się Helsinki. Stolica Finlandii według 30 proc. ankietowanych jest uznawana za niezbyt atrakcyjną. Turyści wskazują na złą pogodę i mało zabytków. Argumentowali, że właściwie „szybko tam można zatęsknić za domem”. 

 

Kolejną stolicą w niechlubnym rankingu była Bratysława. Ankietowani wskazali na niesmaczne jeszczenie, nieciekawe zabytki i wysokie ceny pamiątek, a także… puste bary nocą. Czeski kurort Karlove Vary także nie przypadł im do gustu: „małe miasto i mało rozrywek” – pisali. Następne było Monachium, w któym niewiele atrakcji znalazło ok. 10 proc. turystów. 

W nieco lepszym świetle od Warszawy postawili tylko Pizę, Wilno i Mińsk. 

 

A jak wypadła na tym tle właśnie Warszawa? Niezbyt dobrze. 7 proc. rosyjskich turystów nie zainteresowała nasza największa metropolia. Novosti cytuje: „nudne, szaro-bure miasto z małą ilością obiektów historycznych”. Jednak plusem jest to, że Rosjanie uznali je za dobry przystanek w dalszej podróży po Europie. 

 

Żródło: Novosti, Avisales

Fot. Pixabay

Komentarze