Wiadomo, co dalej z WOŚP. Jurek Owsiak zabrał głos i zwrócił się z prośbą do Polaków

Zeszłoroczna tragedia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku wstrząsnęła opinią publiczną. Jednak najbardziej zdruzgotany był chyba Jurek Owsiak, który długo nie mógł dojść do siebie. 

Wówczas inicjatywa stanęła pod znakiem zapytania. Pojawiły się też obawy o bezpieczeństwo podczas potencjalnych kolejnych edycji. Zamach na prezydenta Pawła Adamowicza to jedna z największych tragedii ostatnich lat. Dlatego wiele osób obawia się, że historia może się powtórzyć. Sam Owsiak zapowiedział, że chce zrezygnować ze swojego dzieła, jednak zmienił zdanie na prośbę setek tysięcy wdzięcznych Polaków. Niedawno wydał oficjalne oświadczenie dot. WOŚP 2020. Tym samym rozwiał wszelkie wątpliwości i odpowiedział na wszystkie pytania. Więcej informacji poniżej.

W pierwszej kolejności Jurek zdementował wszelkie nieprawdziwe doniesienia, według których Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała już nigdy nie zagrać. W swojej odpowiedzi powołał się na postać prezydenta Adamowicza, który, zdaniem Owsiaka, chciałby żeby impreza odbyła się. 

„Pan prezydent zbierał pieniądze razem z nami, był razem z nami i będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej. Wspierajcie fundację, bądźcie razem z nami, teraz te pieniądze będziemy liczyli i za moment będziemy je rozliczali, kupując bardzo potrzebny sprzęt. I w tym fundacja nie spocznie nigdy” – zarzekał się.

Nie podał jeszcze informacji o tym, pod jakim hasłem odbędzie się tegoroczny finał. Szef WOŚP wyjaśnił to następująco:

„Wybór tematu Finału to sprawa, nad którą zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Temat, który wybraliśmy na 28. Finał dotyczy niezwykle istotnego, a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, jakie dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny.”

Uroczysty finał zbiórek zaplanowano na 12 stycznia 2020 roku. 

Komentarze