WICEMINISTER zarabiał na CIERPIENIU?! 80 TYSIĘCY za terapię, która NIE DZIAŁA!

Narastają niejasności wokół spółki wiceministra Łukasza Mejzy. Instytucja miała pomagać leczyć osoby umierające na raka i inne ciężkie schorzenia. Wiceminister miał jeździć po zdesperowanych rodzicach, oferując kosztowne terapie, chociaż nie miały potwierdzenia medycznego.

 

„Leczymy nieuleczalne”

Kiedy choruje naszej dziecko, łapiemy się każdej pomocy, nawet takiej z niepewnego źródła. Czujność jest wytłumiona, a liczy się tylko dobro pociechy. Właśnie to chciał wykorzystać Łukasz Mejza ze swoją firmą Vinci NeoClinic. Broszura, którą otrzymywali pacjenci i ich opiekunowie wychwalała działanie Pluripotencjalnych komórek macierzystych, które miały leczyć wszelkie odmiany nowotworów. Koszt terapii zaczynał się od 80 tysięcy dolarów. Wystarczyło zaufać broszurze i słowom wydrukowanym na 26 stronach.

 

Terapia z Meksyku

Rewelacyjna metoda lecznicza miała pochodzić z Meksyku, do której podróżował wspólnik Mejzy w firmie Vinci NeoClinic Tomasz Guzowski. Kiedy wrócił do Polski i czuł poprawę, wiceminister postanowił do wykorzystać i zrobić z tego biznes. Specjaliści są jednak bardzo sceptyczni do korzystania z terapii genowej.

 

Żadna szanująca się klinika i żaden odpowiedzialny lekarz nie będzie przekonywał, że terapią komórkami macierzystymi jest w stanie dziś skutecznie wyleczyć szereg różnych chorób, od problemów neurologicznych, przez uszkodzenia rdzenia kręgowego po nowotwory. Nie ma na to dowodów naukowych. Owszem, komórki macierzyste mają ogromny potencjał. Potencjał w przyszłości to jednak nie są terapie działające w teraźniejszości – tłumaczy Wirtualnej Polsce prof. Józef Dulak, ekspert Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Profesor to wybitny ekspert do spraw komórek macierzystych.

 

Jak przyszłość Mejzy?

Po ujawnieniu tej bulwersującej sprawy, wiceminister Łukasz Mejza prawdopodobnie odejdzie z resortu sportu. Nadmienić trzeba, że wystartował w wyborach do Sejmu z list PSL, na których znalazł się z rekomendacji Pawła Kukiza.

 

Źródło: WP

Zdjęcie: Pixabay

 

Komentarze