Wielka Brytania walczy ze wzrostem ZGONÓW! Co tam się dzieje?

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba zgonów pacjentów chorych na Covid-19. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano takich przypadków 209, czyli najwięcej od 9 marca.

 

 

Wzrosty wydają się bardzo małe, a jeżeli spojrzeć na statystyki tydzień do tygodnia, to widać wzrosty. Liczba zgonów zaobserwowanych w ciągu 7 dni była większa o 39%, w porównaniu z poprzednim tygodniem. Oprócz samych zgonów rośnie liczba zakażeń. Minionej doby wykryto prawie 38 tysięcy przypadków, co oznacza wzrost o 5 tysięcy tydzień do tygodnia.

 

Media w Wielkiej Brytanii informują o planowanych ruchach władz w związku z kolejną falą koronawirusa. Dziennik „i” napisał, że planowane jest wprowadzenie krótkiego lockdownu na początku jesieni. Dzięki takiemu zabiegowi ma zostać powstrzymany łańcuch transmisji. Wszystko oczywiście zależy od liczny hospitalizacji. Obecnie w brytyjskich szpitalach przebywa prawie 8000 osób.

 

Informację zostały zdementowane przez władze centralne, prócz wiceministra zdrowia odpowiedzialnego za szczepienia Nadhima Zahawi, który nie był tak kategoryczny w dementowaniu plotek. Według ministra wszystko będzie zależało od podawania 3 dawki wakcyny osobom najbardziej zagrożonym np. starszym.

 

Obecnie na terytorium Zjednoczonego Królestwa zaszczepionych jest ponad 80% mieszkańców powyżej 16 roku życia.

 

Źródło: Forsal.pl

Zdjęcie: Pixabay

 

Komentarze