Witalij Kliczko PODZIĘKOWAŁ Polsce, PO i Tuskowi! Wyraził dozgonną wdzięczność!

Mer Kijowa był specjalnym gościem kongresu programowego Platformy Obywatelskiej. Witalij Kliczko w nagranym wzystąpieniu podziękował Polsce, Platformie Obywatelskiej i osobiście Donaldowi Tuskowi.

Konwencja PO

Podczas sobotniego kongresu programowego Platformy Obywatelskiej wyemitowany został krótki filmik, jaki nagrał mer Kijowa-Witalij Kliczko. Polityk w nagraniu przywitał się z szefem PO- Donaldem Tuskiem, nazwał go „drogim Donaldem” i powitał zgromadzonych na kongresie. W krótkim wystąpieniu odniósł się do aktualnej sytuacji w swoim kraju. Powiedział:

Przeżywamy trudny czas. Codziennie giną nasi ludzie, nasi obywatele: dzieci, kobiety, ludzie w podeszłym wieku. Bomby i rakiety rujnują nasze miasta i naszą infrastrukturę.

Witalij Kliczko mówił o Rosji:

Ukraina dzisiaj jest w ogniu. Dziś Rosja walczy nie tylko przeciw Ukrainie, ale przeciw całemu demokratycznemu kraju.

Kliczko dziękuje

Mer Kijowa w dalszej części swojego wystąpienia mówił, jak ważna jest pomoc dla Ukrainy. Podkreślał, że Rosjanie doszczętnie niszczą jego kraj, szturmują miasta i organizują akcje dywersyjne. Mimo tych działań Kijów cały czas dzielnie się broni. Witalij Kliczko podziękował Polsce, ale też PO i szefowi partii. Powiedział:

Dziękuję wam, naszym przyjaciołom, dziękuję Polsce i Platformie Obywatelskiej, a osobiście Donaldowi Tuskowi za wsparcie, za pomoc Kijowowi i Ukrainie. Będziemy dozgonnie wdzięczni za waszą pomoc w naszej walce. Bardzo dziękuję, bracia Polacy. Chwała Ukrainie, chwała Polsce.

https://twitter.com/Platforma_org/status/1505126790565662720?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1505126790565662720%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.wprost.pl%2Fpolityka%2F10660093%2Fmer-kijowa-przemowil-na-konwencji-platformy-kliczko-dziekuje-osobiscie-donaldowi-tuskowi.html

Rola samorządów

Donald Tusk podkreślił, że bardzo ważną role w pomocy Ukrainie pełnią samorządy. Zwrócił uwagę na zaangażowanie Rafała Trzaskowskiego, Hanny Zdanowskiej- prezydent Łodzi, czy Romana Szełemeja, prezydenta Wałbrzycha. Podczas kongresu głos zabrał też Ben Hodges, emerytowany dowódca amerykańskich sił zbrojnych w Europie. Zapewnił, że rok 1939 nie powtórzy się i powiedział, że „Polska jest sumieniem NATO i powinniśmy zwracać na to uwagę.”

Źródło: Wprost, Twitter

Video, Zdjęcie: Twitter/ Platforma Obywatelska

 

 

 

 

Komentarze