Władysław Kosiniak-Kamysz ostro zareagował na wywiad z Putinem! Czy Polska obawia się Rosji?

Reakcja szefa MON na wywiad udzielony przez Władimira Putina wzbudziła duże zainteresowanie i dyskusje na temat bezpieczeństwa Polski oraz regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Władysław Kosiniak-Kamysz wyraził stanowczy sprzeciw wobec sugerowanej przez rosyjskiego prezydenta retoryki i podkreślił konieczność podtrzymywania czujności oraz przygotowania na różne ewentualności.

W wywiadzie udzielonym Tuckerowi Carlsonowi, który został nagrany w Moskwie i wykorzystany przez propagandę kremlowską, Putin zapewnił, że Rosja nie planuje inwazji na Polskę, Łotwę ani żadne inne państwo. Jednakże Kosiniak-Kamysz nie dał się zwieść tym deklaracjom, wskazując na historyczne przykłady, gdzie zapewnienia samego Putina oraz innych przedstawicieli Rosji okazały się nieprawdziwe, jak miało to miejsce przed pełnoskalową inwazją na Ukrainę w 2022 roku.

Wicepremier zaznaczył, że powtarzane publicznie zapewnienia o braku zamiaru agresji tylko powinny zwiększać czujność, nie zaś ją uśpić. Przypomniał, że przed inwazją na Ukrainę Rosja również usiłowała uspokoić sytuację, sugerując, że działania wojskowe na granicy z Ukrainą miały charakter jedynie manewrów. Jednak fakty potwierdziły zupełnie inną rzeczywistość.

Szef MON podkreślił, że Polska, będąc członkiem NATO i Unii Europejskiej, musi pozostać w pełnej gotowości do obrony własnego terytorium oraz wsparcia sojuszników w razie zagrożenia. Ostrzegł również przed bagatelizowaniem słów Putina, które zdaniem Kosiniaka-Kamysza, nie mają żadnej wiarygodności.

Nic nie może uśpić naszej czujności, a na pewno nie takie słowa – podkreślił szef MON, zaznaczając priorytet bezpieczeństwa Polski i jej obywateli.

W obliczu zmieniającej się sytuacji geopolitycznej, Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że zapewnienie bezpieczeństwa nie może być jedynie kwestią poczucia, lecz realnym działaniem państwa i jego instytucji.

Źródło: wp.pl

Były prezenter Fox News przeprowadził wywiad z Putinem! Nikomu się to jeszcze nie udało!

Komentarze