Włosy wypadają Ci garściami? Wiadomo, co jest przyczyną!

Przyjęło się, że to kobiety częściej mają obsesję na punkcie swoich włosów. Nie oznacza to jednak, że panom jest zupełnie obojętne to, co dzieje się na ich głowie.

Problem wypadania włosów może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć, kolor, długość czy stan fryzury. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni obawiają się nadmiernej utraty owłosienia na głowie. Zdarza się, że łysienie ma podłoże chorobowe lub genetyczne. Mimo to nadal nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w większości przypadków sami doprowadzamy do tego poprzez codzienne nawyki. Jeśli zauważasz ten problem również u siebie, to jak najszybciej sprawdź, czy przypadkiem nie szkodzisz kondycji włosów przez brak świadomości. 

Przede wszystkim przyjrzyj się temu, jak na co dzień traktujesz swoje włosy. Częste i nieumiejętne farbowanie, prostowanie, szarpanie przy czesaniu, narażanie ich na wysokie temperatury latem – to systematycznie niszczy Twoją fryzurę. W tej sytuacji pozostaje tylko podcięcie zniszczonych końcówek, zaprzestanie koloryzacji i długotrwała regeneracja. 

Kolejna kwestia to tryb życia. Piękna fryzura wymaga odpowiedniej i urozmaiconej diety, dlatego przyjrzyj się temu, co na co dzień jesz. Ponadto często tracimy włosy przez nadmierny stres. Postaraj się zatem unikać nerwowych sytuacji.

Jeśli pomimo przestrzegania tych zasad Twoje włosy nadal wypadają, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Być może organizm w ten sposób informuje nas o chorobie. Nie należy tego ignorować, gdyż skutki mogą być znacznie gorsze niż kiepska fryzura. 

Komentarze