Komenda Powiatowa Policji w Giżycku 10 lutego 2020 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Giżycku wniosek o ukaranie w związku z dokonaniem pochówku – poza obrębem cmentarza.

O popełnienie tego wykroczenia obwiniony został Mirosław S. Z ustaleń policji wynika, iż jego przewinienie ma polegać na tym, że 30 sierpnia 2019 roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Giżycko dokonał pochówku urny z prochami Piotra Woźniaka-Staraka w grobie murowanym na działce. Termin rozprawy został wyznaczony na 20 kwietnia 2020 roku o godzinie 10.

Śmierć Woźniaka-Staraka

18 sierpnia 2019 roku zaginął Piotr Woźniak-Starak na jeziorze Kisajno na Mazurach, w okolicach Giżycka. Płynął motorówką razem i wypadł z niej podczas wykonywania manewru skrętu.

Poszukiwania producenta trwały pięć dni. Uczestniczyli w nich między innymi nurkowie i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Jego ciało odnaleziono w jeziorze. Według biegłych wpadł pod silnik motorówki i zginął na miejscu. Śledczy podali, że w jego organizmie było 1,7 promila alkoholu.

Pochówek odbył się pod koniec sierpnia 2019 roku na terenie prywatnej posiadłości na Mazurach, która należy do ojczyma i matki zmarłego producenta.