Wojska Putina używają TAJEMNICZEJ AMUNICJI! Oszukują system obrony!

Amerykańskie media informują, że Rosjanie w Ukrainie używają rakiet balistycznych krótkiego zasięgu, które uwalniają nieznany wcześniej wabik. Pozwala on oszukać system obrony powietrznej.

Tajemnicze pociski

Dziennik The New York Times informuje, że rakiety balistyczne, które Rosja wystrzeliła na Ukrainę zawierają specjalne wabiki, które oszukują radary obrony powietrznej i ogłuszają pociski termolokacyjne. Media amerykańskie powołują się na źródło w wywiadzie wojskowym. Każdy z takich pocisków ma 30 cm i ma kształt „rzutki” w biało-pomarańczowych kolorach. Są one uwalniane przez pociski balistyczne krótkiego zasięgu Iskander, które Rosja wystrzeliwuje z wyrzutni, które są ruchome. Pocisk wykrywa, że został namierzony przez system obrony przeciwlotniczej.

Naszpikowane elektroniką

Amerykańskie media podają, że pociski naszpikowane są elektroniką i wytwarzają sygnały radiowe. Potrafią one zagłuszyć radarów przeciwnika, które próbują namierzyć Iskandera. Oprócz tego zawierają źródło ciepła, które przyciąga nadlatujące pociski. Wydaje się, że wabiki sprawiają, że siły ukraińskie mają problemy z przechwytywaniem pocisków rosyjskich. The New York Times napisał:

Według dokumentów rządu USA rakiety Iskander napędzane silnikiem rakietowym na paliwo stałe, mogą dosięgnąć celów oddalonych o ponad 200 mil. Każda przenośna wyrzutnia może wystrzelić dwa Iskandery, zanim będzie musiała zostać przeładowana.

Pociski fosforowe

Rosjanie używają też zabronione konwencją genewską pocisków fosforowych. Ta niszczycielska broń nie może być używana na terenach zaludnionych, a jedynie może służyć do oświetlania terenu. Jest ona silnie trująca i jest substancja zapalającą. Posiada fosfor, który w zderzeniu z celem wytwarza impuls cieplny o dużej temperaturze. Dochodzi do pożaru takiego celu. Zapalony fosfor płonie i osiąga temperaturę nawet 800 stopni Celsjusza. Pożary mogą rozprzestrzeniać się na ogromnym obszarze. Broń fosforowa powoduje bardzo bolesne poparzenia i przyczynia się do powolnej śmierci w męczarniach.

Źródło: TVP INFO

Zdjęcie: Twitter

Komentarze