Wraca UPAŁ! Pod koniec września będzie GORĄCO.

To jeszcze nie koniec lata. Pogodny wyż znad Atlantyku zmierza w kierunku Polski

Wraz z początkiem tygodnia odnotowaliśmy spadek temperatury, deszcz a w Tatrach nawet śnieg. Mieszkańcy całego kraju odczuli jesienną aurę. Synoptycy ostrzegali przed zjawiskami pogodowymi, które prognozowali na środę. Szczególnie niebezpieczny jest porywisty wiatr oraz burze w niektórych regionach Polski.

Temperatury wahają się między 12 a 16 stopniami Celsjusza. Znajdujemy się pod wpływem niżu o nazwie Ignaz znad północno – zachodniej Rosji. To za jego sprawą doświadczamy zmiennej pogody, opadów deszczu oraz zimnego wiatru, który z kolei ma znaczny wpływ na odczuwalną temperaturę. Możemy jednak odetchnąć z ulgą, gdyż do tych trudnych warunków pogodowych nie musimy się jeszcze przyzwyczajać. Pod koniec przyszłego tygodnia lato wróci do nas na kilka dni. Temperatura wyniesie nawet…

Pozytywna prognoza dla Polski wynika z tego, że zbliża się Gaia 1, czyli ciepły wyż znad Atlantyku. Według synoptyków od piątku będzie zmierzał do nas od strony Niemiec. Poskutkuje to pogodnym weekendem. Niedziela będzie wyjątkowo przyjemna, gdyż w całym kraju będzie ciepło i słonecznie.

Letnią pogodę spotęguje napływ powietrza środziemnomorskiego. Stanie się tak, gdy Gaia 1 przemieści się w kierunku Morza Czarnego.

Letnia aura utrzyma się przez kilka dni. Do połowy przyszłego tygodnia termometry mogą pokazać temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza. Przeżywamy zatem okres, w którym warto pozostawić w szafie ubrania letnie oraz przygotować kilka cieplejszych. Lecz teraz warto oczekiwać na piękną pogodę oraz się nią nacieszyć.

Komentarze