Wybory 2019: Debata w TVN. Zobacz, kto wystąpi

We wtorek, 8 października odbędzie się kolejna debata telewizyjna z udziałem przedstawicieli wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych. Gospodarzem wydarzenia będzie telewizja TVN.

To druga ogólnopolska debata przed wyborami parlamentarnymi z udziałem komitetów, które zgłosiły kandydatów we wszystkich okręgach. Pierwszy raz przedstawiciele pięciu komitetów wyborczych spotkali się we wtorek, 1 października w studiu Telewizji Polskiej. Tym razem politycy zabiorą głos na antenie komercyjnego nadawcy – TVN. Wydarzenie poprowadzą dziennikarze tej stacji – Monika Olejnik oraz Grzegorz Kajdanowicz.

Kto kogo będzie reprezentował?

Znamy już nazwiska osób, które reprezentować będą poszczególne komitety. I tak, przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości będzie Jacek Sasin, z ramienia Koalicji Obywatelskiej wystąpi Izabela Leszczyna, przedstawicielem Lewicy będzie Adrian Zandberg, Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, natomiast w imieniu Konfederacji Wolność i Niepodległość przemówi Krzysztof Bosak.

Co ciekawe, dwie spośród pięciu formacji wystawiły tego samego kandydata, co podczas debaty w TVP. Chodzi o Jacka Sasina z PiS oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza z PSL. Dziwić może szczególnie decyzja tej pierwszej partii, bowiem po debacie w telewizji publicznej Sasin nie zebrał najlepszych rekomendacji. Z drugiej jednak strony, wycofanie się z tego reprezentanta mogłoby zostać odebrane jako przyznanie się do błędu przez partię rządzącą.

Wtorkowa debata w TVN będzie się składać z czterech rund. Politycy odpowiadać będą na pytania z zakresu zdrowia, polityki społecznej i gospodarki, ekologii i klimatu, a także praworządności.

Początek wydarzenia we wtorek, 8 października o godzinie 19:25 na antenie TVN.

 

Komentarze