„WYNOCHA NA KLEPISKO DO AFRYKI”! Ta dziennikarka musiała zmierzyć się z okropnym hejtem!

Omenaa Mensah urodziła się  26 lipca 1979 w Jeleniej Górze.  To polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, przedsiębiorca i ekspertka z zakresu autoprezentacji. Mimo ogromnych ambicji, sporych umiejętności, wytykano jej… kolor skóry.

Dziennikarka przyznaje, że życie w Polsce nie było dla niej łatwe. Wielokrotnie mówiła w mediach o nieprzyjemnych komentarzach pod adresem swojego pochodzenia. To kolejny raz, gdy musiała zmierzyć się z hejtem w Internecie.

Gdy na to patrzę z perspektywy Polki i Europejki, bo tak zawsze się szereguje, to gdy jestem za granicą jest mi wstyd, że jesteśmy tak pozamykanym społeczeństwem – stwierdziła w jednym z wywiadów.

Omenaa Mensah wraz z dziennikarzem Piotrem Kraśko wystąpiła w nowym programie kanału Discovery pt. „Geneza Nienawiści”. 

Seria poświęcona będzie emocji, która towarzyszy ludziom od zawsze. Nienawiść – przybiera przeróżne formy, kształtuje nasze życie na niezliczone sposoby: począwszy od tragedii Holokaustu i ludobójstwa w Rwandzie, po wyzwiska na placu zabaw czy trollowanie w mediach społecznościowych – piszą na temat programu jego twórcy.

W projekcie wzięli udział m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Piotr Kraśko, Omenaa Mensah, Joanna Jabłczyńska czy Małgorzata Ohme. W trakcie pięciominutowych nagrań, bohaterzy musieli zmierzyć się z lawiną przerażających i przykrych komentarzy na swój temat. Autorami komentarzy byli hejtujący Internauci.

Zobacz też: Annę Lewandowską spotkał hejt. Zobacz za co!

„Wynocha na klepisko do Afryki”, „Cwana, szpetna murzynicha z wielkim łbem. Nie jestem rasistką, Kazadi jest śliczna”, „Pani do towarzystwa z Poznania, teraz wielka pogodynka” – z tymi oraz innymi przykrymi komentarzami musiała zmierzyć się Omenaa Mensah, dziennikarka, której mama jest Polką, tata zaś Ghańczykiem.

Trudno pojąć, dlaczego niektórzy Polacy mają w sobie tyle nienawiści i złości. Dlaczego wylewają swoje żale w kierunku osób, których przecież nie znają prywatnie. Czym zawinili nam celebryci, że posługujemy się w stosunku do nich tak obrzydliwymi epitetami? W XXI wieku stał się zjawiskiem powszechnym. To pełne nienawiści, pogardy, złości działanie danej osoby w Internecie.

„Wielu ludzi nie wie, jak rozładować frustrację. W sieci mogą zrobić to bezpiecznie, nie narażając się praktycznie na żadną karę. Jeśli nie możemy wyładować swej frustracji np. na szefie, który nie dał nam podwyżki, przenosimy ją na inny obiekt, pisząc o imigrantach, którzy odbierają Polakom pracę. Jeśli widzimy piękniejszą od nas celebrytkę, napiszemy, że jest głupia, by podnieść własną samoocenę i lepiej się poczuć” – przekonuje specjalistka, dr Małgorzata Wójcik, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Katowicach.

Zobacz też: Obrzydliwy hejt ślicznej Marleny z „Rolnika”!!! Co go spowodowało?

Zdjęcie: Instagram

 

 

Komentarze