Wypadek autokaru z UKRAIŃSKIMI UCHODŹCAMI! DZIECI ZOSTAŁY RANNE!

Dziś rano na drodze krajowej nr 17 na Lubelszczyźnie doszło do wypadku autokaru, który przewoził uchodźców z Ukrainy. Autokarem podróżowało 73 osoby. Ranne został dzieci.

Autokar w rowie

Do wypadku doszło o godzinie 7 rano na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Autokar wiózł uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Jechał od strony Hrebennego w kierunku Warszawy. Pojazd nagle zjechał z drogi, wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Lubelska policja poinformowała, że autokarem podróżowały 73 osoby, w tym dwóch kierowców. Liczba osób przewożonych była prawidłowa zgodnie z dopuszczalną ilością przewidzianą konstrukcyjnie.

Ranne dzieci

Policja przekazała, że na miejsce zdarzenia zostały skierowane karetki pogotowia,  straż pożarna i policja. Elwira Domaradzka z lubelskiej policji powiedziała w rozmowie z Super Expressem:

 

Na chwilę obecną do szpitala przetransportowano 5 osób, w tym 4 dzieci. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci ustalili, że kierujący autokarem był trzeźwy:

Na czas prowadzonych czynności wprowadzono ruch wahadłowy. na miejsce zdarzenia zostały podstawione dwa autokary, w tym policyjny autokar z Warszawy. Funkcjonariusze pomogli pasażerom przesiąść się do pojazdów.

Aktualnie trwa wyjaśnianie przyczyn tego wypadku. Elwira Domaradzka z lubelskiej policji powiedziała:

Wyjaśniamy przyczyny zdarzenia. Zorganizowaliśmy autokar, który przewiezie pozostałych uczestników do Warszawy.

Źródło: Super Express

Zdjęcie: Lubelska Policja

Komentarze