Zachowania partnera, które ZRUJNUJĄ Wasz związek i Twoją psychikę

Zapewne spotkaliście się z powiedzeniem, które głosi, że miłość jest ślepa. Często zachęca się do akceptowania pewnych wad naszych ukochanych oraz pomocy w pracowaniu nad tymi bardziej nieznośnymi. Zdarzają się jednak związki, w których jedna ze stron swoje złe cechy wykorzystuje do realizacji własnych interesów. Być może uważają je za wyznacznik swojej siły, lecz nie zdają sobie sprawy, że wyrządzają krzywdę. Są też tacy, którzy robią to świadomie i nie zamierzają przestać. W tym artykule zaprezentujemy trzy typy toksycznych i niebezpiecznych partnerów. Związek z nimi jest z góry skazany na porażkę, może także odcisnąć poważne piętno na Tobie. Tekst ten kierujemy nie tylko do nieszczęśliwie zakochanych, ale również do tych, którzy nadal są na etapie poszukiwań. Zachęcamy wówczas zwrócić uwagę na pewne zachowania, które mogą zdradzać bardzo wiele o człowieku.

Najgorszy przykład tego plebiscytu, czyli partner, który się nad Tobą znęca. Nie ma znaczenia, czy to przemoc fizyczna czy psychiczna. Ofiarami stają się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni i nie jest to żadna hańbą, tylko ludzkie nieszczęście. Ofiary nie są winne, należy im się pomoc, a ich oprawcom odpowiednia kara. Związek, w którym dochodzi do przemocy nigdy nie będzie dobry. 

Powinno Cię też zaniepokoić uzależnienie partnera – obojętnie, czy jest to alkohol, czy hazard czy pornografia. Jeśli od lat ta osoba upiera się, że nic jej nie jest i nie chce nawet skonsultować się ze specjalistą, to znaczy że nie chce zmienić swojego życia. Jego jedynym szczęściem jest to, od czego jest uzależniony. I być może potrzebuje tego bardziej od Ciebie.

Ostatni typ to partner, który bardzo nie lubi mówić prawdy. Najprawdopodobniej ma jakieś powody, aby przed Tobą ukrywać miejsce pobytu i towarzystwo. Dodatkowo oszukuje Cię codziennie, nawet w najdrobniejszych gestach. A Ty tracisz grunt pod nogami i coraz trudniej Ci ufać innym.

 

Komentarze