ZAKAŻONE PRODUKTY w BIEDRONCE! Ich spożycie może skończyć się nawet ŚMIERCIĄ!

GIS przestrzega przed zakupem mrożonych warzyw z Biedronki. W produktach może znajdować Listeria monocytogenes, która powoduje listeriozę. Ta groźna choroba nawet w 20-30% może skończyć się śmiercią. To już kolejne takie ostrzeżenie w tym miesiącu. 

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie o możliwości wystąpienia Listeria monocytogenes w mrożonych warzywach sprzedawanych w Biedronce. Chodzi o artykuły:

– Warzywa na patelnię z ziemniakami. Mroźna Kraina. 750 g – o kodzie produktu EAN 5901828001475

– Warzywa na patelnię po włosku. Mroźna kraina. 450 g – o kodzie 5903154542622

Market wycofał już potencjalnie zagrażające produkty. Osoby, które zakupiły warzywa proszone są o zwrot towaru do sklepu lub jego zniszczenie i wyrzucenie. 

Komunikat 

Na stronie Biedronki pojawił się oficjalnym komunikat producenta mrożonek:

„Firma Greenyard Frozen Poland informuje, że w związku z potencjalną niezgodnością mikrobiologiczną mrożonej kukurydzy użytej do produkcji, podjęła decyzję o prewencyjnym wycofaniu z obrotu niżej wymienionych produktów.

Nasza decyzja jest podyktowana dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa produktów i ma na celu wyeliminowanie nawet znikomego ryzyka spożycia składnika mogącego mieć wpływ na zdrowie konsumentów, jeśli produkt nie został przygotowany według instrukcji podanych na opakowaniu przez producenta.

Tylko przygotowanie produktów zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu eliminuje ryzyko zakażenia. W przypadku mrożonych warzyw przypomina o tym także Główny Inspektorat Sanitarny.

Osoby, które zakupiły poniższe produkty:

• Warzywa na patelnię z ziemniakami Mrozna Kraina 750g, producent Greenyard;

• Warzywa na patelnię po włosku Mrozna Kraina 450g, producent Greenyard.

Data przydatności do 06.2020. Osoby, które zakupiły produkty proszone są o ich zniszczenie lub zwrócenie do punktu sprzedaży, w którym zostały nabyte.

Podkreślamy, że badania kontrolne ww. produktów nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Inicjatywa wycofania wynika ze zobowiązania do podejmowania maksymalnych środków ostrożności, mających na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa żywności, które jest najwyższym priorytetem Greenyard.

Jednocześnie informujemy, że wycofanie dotyczy wyłącznie produktów dostarczonych przez naszą firmę, tj. Greenyard Frozen Polska i nie dotyczy ww produktów, dostarczanych przez inne podmioty na rynku”.

 

Źródło: GIS/ biedronka.pl

Komentarze