ZATOR: 13-latka urodziła dziecko na wycieczce szkolnej

W czasie wycieczki szkolnej doszło do niespodziewanego porodu. 13-letnia uczennica z województwa mazowieckiego urodziła dziecko w jednym z ośrodków turystycznych w Zatorze.

 

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem, około godziny 20, co potwierdziła rzeczniczka oświęcimskiej policji, asp. szt. Małgorzata Jurecka. Ojcem dziecka jest nastolatek poniżej 17. roku życia.

 

Grupa uczniów ze szkoły podstawowej przyjechała do Zatoru, aby zwiedzić m.in. park rozrywki Energylandia. W trakcie wycieczki 13-latka poczuła się źle i udała się do łazienki, gdzie niespodziewanie rozpoczął się poród. Na miejsce natychmiast wezwano ratowników medycznych oraz policję. Nastolatka urodziła zdrowego chłopca, a oboje zostali szybko przewiezieni do szpitala.

 

Aktualnie matka przebywa na oddziale ginekologicznym szpitala w Oświęcimiu, a jej stan jest stabilny. Noworodek natomiast został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Jak poinformowała Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzeczniczka prasowa szpitala, stan dziecka jest ciężki, ale stabilny.

 

Andrzej Piaseczny WEŹMIE ŚLUB z partnerem? Jest jeden warunek

 

Podczas wycieczki uczniowie znajdowali się pod opieką nauczycieli, którzy natychmiast zareagowali na sytuację, powiadamiając odpowiednie służby. Kluczową rolę w trakcie porodu odegrała także pracownica ośrodka, która, korzystając ze swojej wiedzy oraz instrukcji przekazanych telefonicznie przez personel szpitala, pomogła przyjść chłopcu na świat przed przybyciem ratowników medycznych.

 

Dzięki jej interwencji przed przyjazdem ratowników medycznych chłopczyk przeżył — podaje lokalny serwis informacyjny Fakty Oświęcim.

 

Policja rozpoczęła dochodzenie mające na celu ustalenie, kto jest ojcem dziecka. Zdarzenie to niesie ze sobą poważne konsekwencje prawne, gdyż podejrzewa się przestępstwo obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia. Materiały dotyczące tego zdarzenia trafią do jednej z mazowieckich jednostek policji, a sprawcy tego przestępstwa grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

 

facebook.com/EnergyLandia

 

Według informacji uzyskanych przez TVN, ojcem dziecka jest nastolatek, który nie ukończył 17 lat. Ze względu na jego wiek, sprawą zajmie się sąd rodzinny. Gdyby ojciec dziecka był pełnoletni, groziłaby mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

 

Co istotne, nikt z otoczenia dziewczynki, w tym jej koleżanki, koledzy z klasy oraz opiekunowie, nie był świadomy, że 13-latka była w ciąży. Cała sytuacja była ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników wycieczki.

 

Wydarzenie to wywołało wiele pytań dotyczących odpowiedzialności, edukacji seksualnej oraz wsparcia dla młodzieży. Poród 13-latki na szkolnej wycieczce pokazuje, jak ważne jest, aby nauczyciele, rodzice i opiekunowie byli świadomi sygnałów mogących wskazywać na problemy w życiu młodych ludzi. Istotne jest również zapewnienie młodzieży dostępu do edukacji seksualnej oraz odpowiednich form wsparcia.

 

W tej chwili zarówno młoda matka, jak i jej dziecko potrzebują spokoju i wsparcia ze strony specjalistów oraz najbliższego otoczenia. Społeczność lokalna, szkoła i rodzina muszą teraz wspólnie działać, aby zapewnić im najlepsze możliwe warunki do powrotu do normalnego życia.

 

Źródło: media

 

Meghan Markle obwieszona TALIZMANAMI bryluje w Nigerii. Wiemy, przed czym chronią

Komentarze