ZAWALIŁO się popularne polskie MOLO! Wszyscy z…

Dramatyczna sytuacja w polskim kurorcie! Nagle zwaliło się popularne molo. Wszyscy są w szoku!

Tego nie spodziewał się nikt – znane wszystkim molo nagle runęło do wody! Do akcji włączyli się płetwonurkowie oraz służby. Molo przechyliło się na jedną stronę i jego część spadła wprost do wody! To były ułamki sekund.

”To, co zobaczyłem było przerażające! Od lat jestem na tym molo i zawsze wracam w wakacje. Chyba nikt się tego nie spodziewał. To były ułamki sekund i nagle drewniana konstrukcja po prostu runęła. Widok był dramatyczny. Do teraz jestem w szoku” – mówi jeden z czytelników Wyborczej24.pl .

Do zawalenia się konstrukcji doszło dziś w…

Siemiatyczach na zalewie. Na końcu molo stał kryty strzechą pawilon. W momencie runięcia do wody na konstrukcji znajdowały się cztery osoby. Wszyscy znajdujący się na molo przeżyli, część jesteś jedynie nieogroźnie poszkodowana.

Jak informuje Radio ZET, tamtejsze molo nie jest stałą konstrukcją – unosi się na wodzie. Na nim umiejscowione są dwie altany. Dziś do jednej z nich weszło zbyt dużo osób i zaczęło bujać całą konstrukcją. Molo przechyliło się a altana uległa zawaleniu. Wszyscy wpadli do wody.

– Molo jest w kształcie kwadratu, w dwóch rogach ma usytuowane wiaty. Cztery osoby zostały poszkodowane, w stanie stabilnym, z lekkimi obrażeniami ciała zostały zabrane przez zastępy ratownictwa medycznego – powiedział  kpt. mgr Sylwester Uściniak, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach na antenie Polsat News.

Siemiatycze, to popularny kierunek podczas wakacji – można tutaj zwiedzić wiele zabytków, jak np. zespół barokowy (kościół Wniebowzięcia NMP z XVII w. i były klasztor Misjonarzy z XVIII w.) czy cerkiew Apostołów Piotra i Pawła z XIX w. Ponadto turystów kusi bliskość rzeki Bug i atrakcyjne rekreacyjnie tereny.

Komentarze