Zełenski: ‚Rosja może użyć BRONI JĄDROWEJ, ludzkie życie mają za nic!’

W najnowszym wywiadzie dla stacji CNN Wołodymyr Zełenski opowiedział o swoich obawach w stosunku do Rosji. Prezydent Ukrainy uważa, że Rosjanie mogą użyć broni jądrowej.

Broń atomowa?

Wołodymy Zełenski w rozmowie ze stacją CNN wskazywał, że nikt nie spodziewał się, że wojna wybuchnie w 2014 roku, potem w roku 2022, jednak do tego doszło. Nikomu też przez myśl nie przeszło, że Rosjanie w taki sposób mogą zachowywać się wobec ludności cywilnej. W ten sposób Rosja pokazuje światu, że jest zdolna do wszystkiego i nie ma żadnych hamulców. Prezydent Zełenski powiedział:

W ten sposób Rosja pokazuje, że może wszystko, że może użyć broni chemicznej a nawet atomowej

Prezydent Ukrainy podkreślił, że warunki pokoju muszą być sprawiedliwe. Ukraina nie może oddać swojego terytorium. Zełenski wyjaśniał:

Po Buczy, Wuhłedarze, Mariupolu nasze społeczeństwo nie chce, byśmy rozmawiali z Rosjanami

Zero negocjacji?

Zełenski twierdzi, że być może tę wojnę da się zakończyć bez negocjacji, jednak jaka będzie tego cena? ‚Ofiary w ludziach i tę cenę płacą Ukraińcy. W obliczu zniszczeń, których dokonali Rosjanie Ukraina liczy na pomoc międzynarodową. Ta jest niezbędną. Prezydent Ukrainy mówił też o braku zaufania do świata. Powiedział:

Nie mamy zaufania, że powinniśmy wierzyć jakimś krajom i jakimś liderom. Nie wierzymy w słowa. Po rosyjskiej eskalacji nie wierzymy sąsiadom. Już w to  wszystko nie wierzymy

Prezydent Zełenski powiedział, że nie ma też zaufania do dokumentów. Mówił o oczekiwaniach Ukrainy:

Jeśli jesteście naszymi przyjaciółmi czy partnerami, dajcie nam broń, pomóżcie nam, dajcie wsparcie, pieniądze i atakujcie Rosję, żeby ją zatrzymać. Możecie to zatrzymać, jeśli jesteście naszymi przyjciółmi

Źródło: RMF24

Zdjęcie: Facebook/ Wołodymyr Zełenski

Komentarze