Zima trzydziestolecia!Temperatura do -20 STOPNI?

Prognozy pogody na zimę 2019/2020 nie jest jeszcze precyzyjna, ale coraz częściej w informacjach pojawia się mróz i śnieg, a nawet hasło zima trzydziestolecia. W Polsce największe natarcie zimy przewidywane jest we wschodniej części kraju. 

Prognozę dla Europy Środkowo-Wschodniej przedstawiła Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna Stanów Zjednoczonych. Ta prognoza zapowiadała dość ciepły listopad , z temperaturą powyżej zera w ciągu dnia, bez gwałtownego ochłodzenia. Natomiast Święta Bożego Narodzenia mają być bez śniegu. Zima w Polsce pojawi się dopiero na początku 2020 roku.

Zima 30 lecia 2019/20 – kiedy uderzy

Amerykanie zapowiadają, iż w Polsce może to być zima trzydziestolecia. Temperatura ma spaść do minus 20 stopni Celsjusza, a poprzedzą to obfite opady śniegu.

Zimne powietrze przyjdzie do nas znad Syberii. Największe mrozy skują Rosję i Ukrainę, .Synoptycy amerykańscy i brytyjscy przewidują, że w grudniu 2019 nastąpi istotne załamanie pogody. To już w tym miesiącu temperatura powietrza ma znacząco spaść. Ostra zima odpuści dopiero w lutym 2020.

Prognozy na święta. Jak będzie zima 2019/2020

Oprócz prognoz zimy 30-lecia i 20-stopniowych mrozów,  długoterminowe przewidywania mówią, że zima będzie… łagodna – szczególnie w grudniu. Część synoptyków nie przewiduje mrozu, ani śniegu na Boże Narodzenie. Jasnowidz z Człuchowa również przepowiada zimę dopiero od stycznia.

 

Komentarze