Zimy już nie będzie, za to czekają nas burze, tornada i nawet 27 stopni!

Do końca zimy możemy spodziewać się coraz wyższych temperatur, a gdy już nadejdzie wiosna, przypominać będzie bardziej lato – informuje amerykański portal pogodowy AccuWeather, ktory opublikował długoterminową prognozę pogody na wiosnę 2020.

Choć ciepła pogoda może wydawać się kusząca, to niestety tej wiosny prawdopodobnie nawiedzą nas niebezpieczne zjawiska takie jak gwałtowne burze, tornada i a nawet susze.

Portal  AccuWeather publikuje prognozy długoterminowe na kolejne pory roku. Choć należy podchodzić do nich z sceptycznie, dostarczają one informacji dla niecierpliwych, którzy już chcą wiedzieć, jaka pogoda czeka nas w najbliższych miesiącach.

Wiosna będzie niczym lato

Nad całą Europą utrzymywać się będzie cieplejsza aura odpowiedzialna za brak białej zimy w tym roku. Wiosna będzie ciepła, a momentami nawet upalna. Przedłużające się ciepło powoduje wczesne pączkowanie i wzrost stężenia pyłków. Dlatego alergicy powinni przygotować się na wcześniejsze pylenie.

Portal tvnmeteo.pl potwierdza, że tegoroczny marzec w większości Europy przyniesie wysokie temperatury.

Jeżeli prognoza się sprawdzi, to odchylenie temperatury w marcu będzie wynosić nawet do +3 stopni Celsjusza – tłumaczył Tomasz Wasilewski.

Wysokiej temperaturze mają towarzyszyć gwałtowne zjawiska atmosferyczne, takie jak burze, wichury i tornada. Niebezpiecznie ma być w kwietniu i maju. Dotyczyć będzie to szczególnie północnego zachodu Polski.

W maju możliwe są dni z temperaturą 27 C lub wyższą od Warszawy do Mińska i Kijowa – pisze portal AccuWeather.

Komentarze