Złe wieści! PIĘKNE kobiety są BARDZIEJ NARAŻONE na…

kobiety

Czy endometrioza może być ceną za nieprzeciętną urodę? Mimo iż brzmi to może nieco dziwnie, włoscy lekarze twierdzą, że…

Czym jest endometrioza?

Endometrioza to poważna kobieca przypadłość, która polega na rozroście błony śluzowej macicy. Objawia się wyjątkowo dokuczliwymi menstruacjami i zwiększonym ryzykiem bezpłodności. Naukowcy postanowili ostatnio zbadać u jakich kobiet stan ten występuje najczęściej i dlaczego. Poznajcie rezultaty tego nietypowego badania, które zostały opublikowane w periodyku „Fertility and Sterility”.

Nietypowe badanie

Prowadząca je grupa włoskich ginekologów i położników przeanalizowała dane medycznie 300 kobiet.

1. Jedna trzecia z nich borykała się z wyjątkowo ostrą formą zaburzenia.

2. Jedna trzecia cierpiała na zwyczajną postać choroby.

3. Z kolei pozostała setka pacjentek była zdrowa.

U wszystkich kobiet sprawdzono:

  • wskaźnik BMI
  • rozmiar piersi
  • stosunek talii do bioder
  • niezależna grupa badaczy oceniła również ich urodę w skali od 1 do 5
kobiety
Pixabay

Wyniki badania

Okazało się, że kobiety cierpiące na wyjątkowo nieprzyjemną postać endometriozy, miały znacznie niższy wskaźnik masy ciała, większe piersi i były oceniane jako „atrakcyjniejsze” niż pozostałe badane.

Przyczyny

Jedna z hipotez mówi o tym, że wyjątkowo atrakcyjne kobiety ze względu na duże powodzenie u mężczyzn, częściej rozpoczynają współżycie seksualne przed 18. rokiem życia, co podnosi ryzyko wystąpienia endometriozy.

Możliwe jednak, że przyczyna tkwi w gospodarce hormonalnej organizmu. Wtedy winą należałoby obarczyć estrogen, który z jednej strony dodaje kobiecych kształtów, z drugiej zaś może powodować patologiczny rozrost tkanki macicy.

Czytaj też: W jaki sposób PORONIENIE wpływa na ciało kobiety? Niestety…

Źródło: Fertility and Sterility

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze