ZMARŁA aktorka „Barw Szczęścia”! Kochały ją miliony Polaków.

Nie żyje gwiazda polskiego kina. Miliony Polaków pogrążyło się w smutku.

Zaledwie dwa dni temu gruchnęła wiadomość o śmierci Piotra Machalicy. Wybitny aktor odszedł 14 grudnia 2020 roku, mając zaledwie 65 lat. Dziś potwierdzono informację o śmierci kolejnej gwiazdy polskiego kina. Miliony Polaków pogrążyło się w żałobie.

Nie żyje Hanna Stankówna. Aktorka odeszła w wieku 82 lat.  Wielu z nas dobrze znało ją z jej znakomitych kreacji aktorskich – choćby z „Seksmisji” Juliusza Machulskiego, czy seriali „Na Wspólnej” i „Barwy Szczęścia”.

Hanna Stankówna nie żyje. Informację o odejściu artystki przekazał jej syn – Kacper Lisowski. Aktorka występująca m.in. w serialu TVN „Na Wspólnej” zmarła 14 grudnia 2020 roku. Jak donosi „Gazeta Wyborcza” gwiazda ma zostać pochowana w Warszawie na cmentarzu Powązkowskim. Pogrzeb zaplanowano na 23 grudnia.

Co było przyczyną śmierci Hanny Stankówny ? Tego na razie nie wiadomo. Miliony Polaków zapamietają ją jako wybitną aktorkę , którą podziwiali na deskach teatru oraz na dużym i małym ekranie.

Hanna Stankówna urodziła się 4 maja 1938 roku w Poznaniu. Mając zaledwie 19 lat zagrała w filmie „Prawdziwy koniec wojny”Jerzego Kawalerowicza. Dwa lata później ukończyła Wydział Aktorskie na PWST w Warszawie i związała się z Teatrem Polskim.

Hanna Stankówna odegrała rolę doktor „Tekli” w kultowej komedii Juliusza Machulskiego – „Seksmisja”. Mogliśmy zobaczyć ją także m.in. w „Trędowatej” i „Komediantce”.

Hanna Stankówna grała także w wielu serialach. Były to m.in. takie produkcje, jak : „07 zgłoś się”, „Barwy szczęścia” i  „Na Wspólnej”.

Komentarze