ZMUMIFIKOWANE CIAŁO NOWORODKA w Zakopanem! Znaleźli je budowlańcy!

Do makabrycznego odkrycia doszło w jednym z remontowanych domów w Zakopanem. Pracownicy budowlani znaleźli je podczas prac remontowych w domu przy jednej z głównych ulic miasta. Trwa śledztwo.

Ciało noworodka

Drobne ciało noworodka było zawinięte w tkaninę. Odkryli je budowlańcy, którzy prowadzili prace budowalne w domu przy ulicy Jagiellońskiej w Zakopanem. Do odkrycia doszło wczoraj, 30 marca. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji powiedział:

W tym domu były prowadzone prace wyburzeniowe. W ich trakcie pracownicy budowlani znaleźli zawinięte w tkaninę zmumifikowane zwłoki bardzo małego dziecka, najprawdopodobniej noworodka, choć trudno na razie wypowiadać się na temat wieku. Zwłoki mogły tam leżeć od kilku do nawet kilkunastu lat.

Badania DNA

Rzecznik małopolskiej policji nie podał, jakiej płci było dziecko. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. Sebastian Gleń powiedział:

Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, konieczne będzie pobranie materiału genetycznego DNA dziecka

Robotnicy budowlani, którzy odkryli ciało dziecka zostaną przesłuchani. Policjanci ustalają historię domu, którym dokonano makabrycznego odkrycia. Budynek został kupiony kilka lat temu i od tamtej pory stał pusty, nie był użytkowany. Konieczne będzie ustalenie wcześniejszych właścicieli nieruchomości. Być może mają oni związek ze znalezionymi zwłokami noworodka.

Źródło: Fakt

Zdjęcie: Pexels

Komentarze