Znany aktor nie żyje. O śmierci aktora poinformował jego SYN…

Legendarny aktor zmarł w wieku 103 lat . O śmierci artysty poinformował jego syn, także aktor. „Z wielkim smutkiem informujemy, że w wieku 103 lat opuścił nas dziś (…) Był legendą, aktorem złotego wieku kina” – napisał na Facebooku Michael Douglas.

Kirk Douglas to jeden z największych gwiazdorów tak zwanej złotej ery Hollywood. Był trzykrotnie nominowany do Oscara za role pierwszoplanowe w filmach „Champion”, „Piękny i zły” oraz „Pasja życia”, a w 1996 roku otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej za całokształt twórczości.

It is with tremendous sadness that my brothers and I announce that Kirk Douglas left us today at the age of 103. To the…

Gepostet von Michael Douglas am Mittwoch, 5. Februar 2020

Kirk Douglas. Kariera i rola w filmie „Spartakus”

Szczytem jego kariery była rola przywódcy powstania niewolników w filmie „Spartakus” z 1960 roku w reżyserii Stanleya Kubricka. W 1981 roku odebrał Medal Wolności z rąk prezydenta Jimmy’ego Cartera. Jest to najwyższe cywilne odznaczenie przyznawane w Stanach Zjednoczonych.

W 1966 roku gościł w łódzkiej szkole filmowej, gdzie spotkał się ze studentami i dziennikarzami. Relacją z tej wizyty jest wybitna etiuda Marka Piwowskiego i Feriduna Erola: „Welcome Kirk”.

Kirk Douglas nie żyje. Michael Douglas wspomina ojca

Życie Kirka było niezwykle twórcze, pozostawił po sobie bogatą spuściznę filmową, która przetrwa przyszłe pokolenia, oraz historię wybitnego filantropa, pracującego na rzecz społeczeństwa i pokoju na świecie – napisał Michael Douglas, syn zmarłego aktora.

Komentarze