Znany piłkarz kończy karierę! Postanawia iść nową ścieżką…

Cesc Fabregas to były piłkarz, który zdobył mistrzostwo świata i dwukrotnie mistrzostwo Europy  w barwach reprezentacji Hiszpanii. Postanowił zakończyć swoją piłkarską karierę w wieku 36 lat. Pod koniec ubiegłego roku dołączył do włoskiego klubu Como, podpisując kontrakt obowiązujący do czerwca 2024 roku, jednak zdecydował się nie dokończyć tego kontraktu i rozpocząć nowy etap jako trener.

Fabregas rozpoczął swoją seniorską karierę w 2003 roku w klubie Arsenal, mając zaledwie 16 lat i 177 dni. Był wierny „Kanonierom” do 2011 roku, kiedy to przeniósł się do Barcelony na trzy lata. W barwach „Dumy Katalonii” zdobył mistrzostwo Hiszpanii (2012/13), a później jako zawodnik Chelsea dwukrotnie triumfował w angielskiej Premier League (2014/15 i 2016/17). Jego umiejętności, inteligencja taktyczna i kreatywność sprawiły, że doceniali go trenerzy i szanowali rywale.

Pożegnanie w mediach społecznościowych

Z ogromnym smutkiem informuję, że przyszedł czas, aby powiesić buty na kołku. Podniosłem puchar świata, wygrałem EURO, zdobyłem prawie wszystkie możliwe trofea w Anglii, Hiszpanii i Europie. To była niezapomniana podróż. Dziękuję wszystkim, którzy mi pomagali: kolegom z drużyny, trenerom, dyrektorom, prezesom, właścicielom, kibicom i mojemu agentowi. Dziękuję całej mojej rodzinie, doceniam wasze wsparcie. Moim rywalom dziękuję za uczynienie mnie silniejszym – ogłosił Fabregas na mediach społecznościowych.

Źródło: https://www.snl24.com/

Teraz zamierza przekroczyć białą linię i rozpocząć pracę jako trener rezerw i drużyny Primavera w klubie Como. To projekt, którym jest niezwykle podekscytowany. Od samego początku ta drużyna zdobyła jego serce, i trafił tu w idealnym momencie swojej kariery – dodał.

Przyczyny zmiany ścieżki kariery Fabregasa

Decyzja o zakończeniu kariery piłkarskiej nie była łatwa dla Fabregasa, ale czas na nowe wyzwania nadszedł. Jego pasja do piłki nożnej i zdobyte doświadczenie jako zawodnik będzie teraz wykorzystywał w roli szkoleniowca. Jego wybór klubu Como, gdzie rozpocznie pracę jako trener rezerw i drużyny Primavera, wiąże się z sentymentem do tej drużyny i przekonaniem, że może przyczynić się do ich rozwoju.

Fabregas jest przykładem profesjonalizmu i determinacji w świecie piłki nożnej. Jego osiągnięcia na boisku i wkład w sukcesy swoich drużyn zostaną na zawsze zapamiętane. Teraz rozpoczyna się nowy rozdział w jego życiu, w którym będzie przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie młodym piłkarzom, nadziejom przyszłości. Jesteśmy pewni, że jako trener będzie kontynuował swój sukces i zainspiruje kolejne pokolenia piłkarzy.

Zobacz także: Od dzisiaj zrobisz tutaj zakupy! Sklep będzie czynny przez całą dobę 7 dni w tygodniu!

Komentarze